3 Sun 4 Mon 5 Tue 6 Wed 7 Thu 8 Fri 9 Sat
All-day
Hockey: Girls Varsity Sections vs TBD, Chaska-Chan (Away) @ TBA
Hockey: Girls Varsity Sections vs TBD, Chaska-Chan (Away) @ TBA
Feb 8 all-day
Type: nonconference Opponent: TBD, Chaska-Chan Comments: Section 2AA Quarterfinals
12:00 am
1:00 am
2:00 am
3:00 am
4:00 am
5:00 am
6:00 am
7:00 am
8:00 am
9:00 am
10:00 am
11:00 am
12:00 pm
1:00 pm
2:00 pm
3:00 pm
4:00 pm
5:00 pm
6:00 pm
7:00 pm
8:00 pm
9:00 pm
10:00 pm
11:00 pm
8:00 am Treble Choir Festival: N/A Festival vs Chanhassen, Benilde – St. Margaret`s, Bloomington Jefferson, Bloomington Kennedy, Chaska, Richfield, Robbinsdale Cooper, St. Louis Park (Away) @ Chanhassen High School
Treble Choir Festival: N/A Festival vs Chanhassen, Benilde – St. Margaret`s, Bloomington Jefferson, Bloomington Kennedy, Chaska, Richfield, Robbinsdale Cooper, St. Louis Park (Away) @ Chanhassen High School
Feb 5 @ 8:00 am – 1:30 pm
Type: conference Opponent: Chanhassen, Benilde – St. Margaret`s, Bloomington Jefferson, Bloomington Kennedy, Chaska, Richfield, Robbinsdale Cooper, St. Louis Park
4:15 pm Basketball: Boys 9A Game vs Benilde – St. Margaret`s (Home) @ Chaska High School
Basketball: Boys 9A Game vs Benilde – St. Margaret`s (Home) @ Chaska High School
Feb 5 @ 4:15 pm – 4:15 pm
Type: conference Opponent: Benilde – St. Margaret`s
4:15 pm Basketball: Boys B Game vs Benilde – St. Margaret`s (Home) @ Chaska High School
Basketball: Boys B Game vs Benilde – St. Margaret`s (Home) @ Chaska High School
Feb 5 @ 4:15 pm – 4:15 pm
Type: conference Opponent: Benilde – St. Margaret`s
4:15 pm Basketball: Girls 9A Game vs Benilde – St. Margaret`s (Away) @ Benilde-St. Margaret's School
Basketball: Girls 9A Game vs Benilde – St. Margaret`s (Away) @ Benilde-St. Margaret's School
Feb 5 @ 4:15 pm – 4:15 pm
Type: conference Opponent: Benilde – St. Margaret`s
5:15 pm Basketball: Boys 9B Game vs Benilde – St. Margaret`s (Home) @ Chaska High School
Basketball: Boys 9B Game vs Benilde – St. Margaret`s (Home) @ Chaska High School
Feb 5 @ 5:15 pm – 5:15 pm
Type: conference Opponent: Benilde – St. Margaret`s
5:30 pm Basketball: Boys JV Game vs Benilde – St. Margaret`s (Home) @ Chaska High School
Basketball: Boys JV Game vs Benilde – St. Margaret`s (Home) @ Chaska High School
Feb 5 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: conference Opponent: Benilde – St. Margaret`s
5:30 pm Basketball: Girls JV Game vs Benilde – St. Margaret`s (Away) @ Benilde-St. Margaret's School
Basketball: Girls JV Game vs Benilde – St. Margaret`s (Away) @ Benilde-St. Margaret's School
Feb 5 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: conference Opponent: Benilde – St. Margaret`s
6:00 pm Swimming & Diving: Boys JV Meet vs Benilde – St. Margaret`s, Chaska-Chan (Away) @ St. Louis Park Junior High School
Swimming & Diving: Boys JV Meet vs Benilde – St. Margaret`s, Chaska-Chan (Away) @ St. Louis Park Junior High School
Feb 5 @ 6:00 pm – 6:00 pm
Type: conference Opponent: Benilde – St. Margaret`s, Chaska-Chan
6:00 pm Swimming & Diving: Boys Varsity Meet vs Benilde – St. Margaret`s, Chaska-Chan (Away) @ St. Louis Park Junior High School
Swimming & Diving: Boys Varsity Meet vs Benilde – St. Margaret`s, Chaska-Chan (Away) @ St. Louis Park Junior High School
Feb 5 @ 6:00 pm – 6:00 pm
Type: conference Opponent: Benilde – St. Margaret`s, Chaska-Chan
7:00 pm Basketball: Boys Varsity Game vs Benilde – St. Margaret`s (Home) @ Chaska High School
Basketball: Boys Varsity Game vs Benilde – St. Margaret`s (Home) @ Chaska High School
Feb 5 @ 7:00 pm – 7:00 pm
Type: conference Opponent: Benilde – St. Margaret`s
7:00 pm Basketball: Girls Varsity Game vs Benilde – St. Margaret`s (Away) @ Benilde-St. Margaret's School
Basketball: Girls Varsity Game vs Benilde – St. Margaret`s (Away) @ Benilde-St. Margaret's School
Feb 5 @ 7:00 pm – 7:00 pm
Type: conference Opponent: Benilde – St. Margaret`s
4:15 pm Basketball: Boys 9A Game vs Bloomington Jefferson (Home) @ Chaska High School
Basketball: Boys 9A Game vs Bloomington Jefferson (Home) @ Chaska High School
Feb 8 @ 4:15 pm – 4:15 pm
Type: conference Opponent: Bloomington Jefferson
4:15 pm Basketball: Boys B Game vs Bloomington Jefferson (Home) @ Chaska High School
Basketball: Boys B Game vs Bloomington Jefferson (Home) @ Chaska High School
Feb 8 @ 4:15 pm – 4:15 pm
Type: conference Opponent: Bloomington Jefferson
5:15 pm Basketball: Boys 9B Game vs Bloomington Jefferson (Home) @ Chaska High School
Basketball: Boys 9B Game vs Bloomington Jefferson (Home) @ Chaska High School
Feb 8 @ 5:15 pm – 5:15 pm
Type: conference Opponent: Bloomington Jefferson
5:15 pm Basketball: Girls 9A Game vs Bloomington Jefferson (Away) @ Bloomington Jefferson High School
Basketball: Girls 9A Game vs Bloomington Jefferson (Away) @ Bloomington Jefferson High School
Feb 8 @ 5:15 pm – 5:15 pm
Type: conference Opponent: Bloomington Jefferson
5:30 pm Basketball: Boys JV Game vs Bloomington Jefferson (Home) @ Chaska High School
Basketball: Boys JV Game vs Bloomington Jefferson (Home) @ Chaska High School
Feb 8 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: conference Opponent: Bloomington Jefferson
5:30 pm Basketball: Girls JV Game vs Bloomington Jefferson (Away) @ Bloomington Jefferson High School
Basketball: Girls JV Game vs Bloomington Jefferson (Away) @ Bloomington Jefferson High School
Feb 8 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: conference Opponent: Bloomington Jefferson
7:00 pm Basketball: Boys Varsity Game vs Bloomington Jefferson (Home) @ Chaska High School
Basketball: Boys Varsity Game vs Bloomington Jefferson (Home) @ Chaska High School
Feb 8 @ 7:00 pm – 7:00 pm
Type: conference Opponent: Bloomington Jefferson
7:00 pm Basketball: Girls Varsity Game vs Bloomington Jefferson (Away) @ Bloomington Jefferson High School
Basketball: Girls Varsity Game vs Bloomington Jefferson (Away) @ Bloomington Jefferson High School
Feb 8 @ 7:00 pm – 7:00 pm
Type: conference Opponent: Bloomington Jefferson
10:00 am Swimming & Diving: Boys JV Invitational vs Bloomington Kennedy vs. Benilde – St. Margaret`s, Bloomington Jefferson, Chaska-Chan, Richfield, Robbinsdale Cooper, St. Louis Park (Away) @ Oak Grove Middle School
Swimming & Diving: Boys JV Invitational vs Bloomington Kennedy vs. Benilde – St. Margaret`s, Bloomington Jefferson, Chaska-Chan, Richfield, Robbinsdale Cooper, St. Louis Park (Away) @ Oak Grove Middle School
Feb 9 @ 10:00 am – 10:00 am
Type: conference Opponent: Bloomington Kennedy vs. Benilde – St. Margaret`s, Bloomington Jefferson, Chaska-Chan, Richfield, Robbinsdale Cooper, St. Louis Park Comments: Diving at 10 amSwimming at 1 pm
10:30 am Wrestling: JV Invitational vs Dassel-Cokato vs. Albany, Annandale Schools, Becker, Chaska-Chan, Delano, Glencoe-Silver Lake, Holdingford, Hutchinson, Litchfield, Mound Westonka, New London-Spicer, New Prague, Norwood Young America, Rockford Area, Sauk Centre, Shakopee, Waconia, Watertown-Mayer (Away) @ Dassel-Cokato High School
Wrestling: JV Invitational vs Dassel-Cokato vs. Albany, Annandale Schools, Becker, Chaska-Chan, Delano, Glencoe-Silver Lake, Holdingford, Hutchinson, Litchfield, Mound Westonka, New London-Spicer, New Prague, Norwood Young America, Rockford Area, Sauk Centre, Shakopee, Waconia, Watertown-Mayer (Away) @ Dassel-Cokato High School
Feb 9 @ 10:30 am – 5:30 pm
Type: nonconference Opponent: Dassel-Cokato vs. Albany, Annandale Schools, Becker, Chaska-Chan, Delano, Glencoe-Silver Lake, Holdingford, Hutchinson, Litchfield, Mound Westonka, New London-Spicer, New Prague, Norwood Young America, Rockford Area, Sauk Centre, Shakopee, Waconia, Watertown-Mayer
10:30 am Wrestling: JV Invitational vs Dassel-Cokato vs. Albany, Annandale Schools, Becker, Delano, Glencoe-Silver Lake, Holdingford, Hutchinson, Litchfield, Mound Westonka, New London-Spicer, New Prague, Norwood Young America, Rockford Area, Sauk Centre, Shakopee, Waconia, Watertown-Mayer, Chaska-Chan (Away) @ Dassel-Cokato High School
Wrestling: JV Invitational vs Dassel-Cokato vs. Albany, Annandale Schools, Becker, Delano, Glencoe-Silver Lake, Holdingford, Hutchinson, Litchfield, Mound Westonka, New London-Spicer, New Prague, Norwood Young America, Rockford Area, Sauk Centre, Shakopee, Waconia, Watertown-Mayer, Chaska-Chan (Away) @ Dassel-Cokato High School
Feb 9 @ 10:30 am – 5:30 pm
Type: nonconference Opponent: Dassel-Cokato vs. Albany, Annandale Schools, Becker, Delano, Glencoe-Silver Lake, Holdingford, Hutchinson, Litchfield, Mound Westonka, New London-Spicer, New Prague, Norwood Young America, Rockford Area, Sauk Centre, Shakopee, Waconia, Watertown-Mayer, Chaska-Chan
12:00 pm Hockey: Boys JV Game vs Bloomington Jefferson (Home) @ Chaska Community Center
Hockey: Boys JV Game vs Bloomington Jefferson (Home) @ Chaska Community Center
Feb 9 @ 12:00 pm – 12:00 pm
Type: conference Opponent: Bloomington Jefferson
2:00 pm Hockey: Boys Varsity Game vs Bloomington Jefferson (Home) @ Chaska Community Center
Hockey: Boys Varsity Game vs Bloomington Jefferson (Home) @ Chaska Community Center
Feb 9 @ 2:00 pm – 2:00 pm
Type: conference Opponent: Bloomington Jefferson