Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
1
2
3
4
5
6
Cross Country: Boys JV Invitational vs Hopkins, Elk River, Southwest, Buffalo, Eastview, Anoka, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Coon Rapids, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South (Away) 4:00 pm
Cross Country: Boys JV Invitational vs Hopkins, Elk River, Southwest, Buffalo, Eastview, Anoka, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Coon Rapids, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South (Away) @ Gale Woods-Minnetrista
Sep 6 @ 4:00 pm – 4:00 pm
Type: nonconference Opponent: Hopkins, Elk River, Southwest, Buffalo, Eastview, Anoka, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Coon Rapids, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South
Cross Country: Girls JV Invitational vs Hopkins, Elk River, Southwest, Buffalo, Anoka, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Coon Rapids, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South (Away) 4:30 pm
Cross Country: Girls JV Invitational vs Hopkins, Elk River, Southwest, Buffalo, Anoka, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Coon Rapids, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South (Away) @ Gale Woods-Minnetrista
Sep 6 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: nonconference Opponent: Hopkins, Elk River, Southwest, Buffalo, Anoka, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Coon Rapids, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South
Cross Country: Boys Varsity Invitational vs Hopkins, Elk River, Southwest, Buffalo, Eastview, Anoka, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Coon Rapids, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South (Away) 5:50 pm
Cross Country: Boys Varsity Invitational vs Hopkins, Elk River, Southwest, Buffalo, Eastview, Anoka, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Coon Rapids, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South (Away) @ Gale Woods-Minnetrista
Sep 6 @ 5:50 pm – 5:50 pm
Type: nonconference Opponent: Hopkins, Elk River, Southwest, Buffalo, Eastview, Anoka, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Coon Rapids, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South
Cross Country: Girls Varsity Invitational vs Hopkins, Elk River, Southwest, Buffalo, Anoka, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Coon Rapids, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South (Away) 6:20 pm
Cross Country: Girls Varsity Invitational vs Hopkins, Elk River, Southwest, Buffalo, Anoka, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Coon Rapids, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South (Away) @ Gale Woods-Minnetrista
Sep 6 @ 6:20 pm – 6:20 pm
Type: nonconference Opponent: Hopkins, Elk River, Southwest, Buffalo, Anoka, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Coon Rapids, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South
7
8
9
10
11
12
13
Cross Country: Boys JV Invitational vs Hutchinson (Away) 4:00 pm
Cross Country: Boys JV Invitational vs Hutchinson (Away) @ Hutchinson-Lake Marion
Sep 13 @ 4:00 pm – 4:00 pm
Type: nonconference Opponent: Hutchinson
Cross Country: Boys Varsity Invitational vs Hutchinson (Away) 4:00 pm
Cross Country: Boys Varsity Invitational vs Hutchinson (Away) @ Hutchinson-Lake Marion
Sep 13 @ 4:00 pm – 4:00 pm
Type: nonconference Opponent: Hutchinson
Cross Country: Girls JV Invitational vs Hutchinson (Away) 4:00 pm
Cross Country: Girls JV Invitational vs Hutchinson (Away) @ Hutchinson-Lake Marion
Sep 13 @ 4:00 pm – 4:00 pm
Type: nonconference Opponent: Hutchinson
Cross Country: Girls Varsity Invitational vs Hutchinson (Away) 4:00 pm
Cross Country: Girls Varsity Invitational vs Hutchinson (Away) @ Hutchinson-Lake Marion
Sep 13 @ 4:00 pm – 4:00 pm
Type: nonconference Opponent: Hutchinson
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
Cross Country: Boys Varsity Invitational vs Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde-St. Margaret’s, Blake, Bloomington Kennedy, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy, Owatonna, Patrick Henry, Richfield, Rochester Century, Shakopee High School, St. Louis Park, St. Paul Academy and Summit, St. Paul Humboldt, Totino-Grace, Washington Technology Magnet (Away) 4:25 pm
Cross Country: Boys Varsity Invitational vs Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde-St. Margaret’s, Blake, Bloomington Kennedy, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy, Owatonna, Patrick Henry, Richfield, Rochester Century, Shakopee High School, St. Louis Park, St. Paul Academy and Summit, St. Paul Humboldt, Totino-Grace, Washington Technology Magnet (Away) @ Hyland Greens
Sep 25 @ 4:25 pm – 4:25 pm
Type: nonconference Opponent: Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde-St. Margaret’s, Blake, Bloomington Kennedy, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy, Owatonna, Patrick Henry,[...]
Cross Country: Girls Varsity Invitational vs Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde – St. Margaret`s, Blake, Bloomington Kennedy, Breck, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Eastview, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy, Owatonna, Patrick Henry, Richfield, Shakopee, St. Louis Park, St. Paul Academy and Summit, St. Paul Humboldt, Totino-Grace, Washington Technology Magnet (Away) 4:50 pm
Cross Country: Girls Varsity Invitational vs Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde – St. Margaret`s, Blake, Bloomington Kennedy, Breck, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Eastview, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy, Owatonna, Patrick Henry, Richfield, Shakopee, St. Louis Park, St. Paul Academy and Summit, St. Paul Humboldt, Totino-Grace, Washington Technology Magnet (Away) @ Hyland Greens
Sep 25 @ 4:50 pm – 4:50 pm
Type: nonconference Opponent: Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde – St. Margaret`s, Blake, Bloomington Kennedy, Breck, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Eastview, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical[...]
Cross Country: Boys JV Invitational vs Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde – St. Margaret`s, Blake, Bloomington Kennedy, Breck, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy, Owatonna, Patrick Henry, Richfield, Rochester Century, Saint Thomas Academy, Shakopee, St. Louis Park, St. Paul Academy and Summit, St. Paul Humboldt, Totino-Grace (Away) 5:15 pm
Cross Country: Boys JV Invitational vs Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde – St. Margaret`s, Blake, Bloomington Kennedy, Breck, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy, Owatonna, Patrick Henry, Richfield, Rochester Century, Saint Thomas Academy, Shakopee, St. Louis Park, St. Paul Academy and Summit, St. Paul Humboldt, Totino-Grace (Away) @ Hyland Greens
Sep 25 @ 5:15 pm – 5:15 pm
Type: nonconference Opponent: Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde – St. Margaret`s, Blake, Bloomington Kennedy, Breck, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy,[...]
Cross Country: Girls JV Invitational vs Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde – St. Margaret`s, Blake, Bloomington Kennedy, Breck, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Eastview, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy, Owatonna, Patrick Henry, Richfield, Rochester Century, Shakopee, St. Louis Park, St. Paul Academy and Summit, St. Paul Humboldt, Totino-Grace (Away) 5:45 pm
Cross Country: Girls JV Invitational vs Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde – St. Margaret`s, Blake, Bloomington Kennedy, Breck, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Eastview, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy, Owatonna, Patrick Henry, Richfield, Rochester Century, Shakopee, St. Louis Park, St. Paul Academy and Summit, St. Paul Humboldt, Totino-Grace (Away) @ Hyland Greens
Sep 25 @ 5:45 pm – 5:45 pm
Type: nonconference Opponent: Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde – St. Margaret`s, Blake, Bloomington Kennedy, Breck, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Eastview, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical[...]
26
27
28
29
30