Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
1
2
3
4
5
6
7
Cross Country: Boys JV Invitational vs Hopkins, Elk River, Edina, Southwest, Buffalo, Eastview, Marshall, Chaska, Coon Rapids, Minnehaha Academy, Willmar Senior, Eden Prairie, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South (Away) 4:00 pm
Cross Country: Boys JV Invitational vs Hopkins, Elk River, Edina, Southwest, Buffalo, Eastview, Marshall, Chaska, Coon Rapids, Minnehaha Academy, Willmar Senior, Eden Prairie, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South (Away) @ Gale Woods-Minnetrista
Sep 7 @ 4:00 pm – 4:00 pm
Type: nonconference Opponent: Hopkins, Elk River, Edina, Southwest, Buffalo, Eastview, Marshall, Chaska, Coon Rapids, Minnehaha Academy, Willmar Senior, Eden Prairie, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South
Cross Country: Girls JV Invitational vs Hopkins, Elk River, Southwest, Buffalo, Marshall, Chaska, Coon Rapids, Minnehaha Academy, Willmar Senior, Eden Prairie, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South (Away) 4:30 pm
Cross Country: Girls JV Invitational vs Hopkins, Elk River, Southwest, Buffalo, Marshall, Chaska, Coon Rapids, Minnehaha Academy, Willmar Senior, Eden Prairie, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South (Away) @ Gale Woods-Minnetrista
Sep 7 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: nonconference Opponent: Hopkins, Elk River, Southwest, Buffalo, Marshall, Chaska, Coon Rapids, Minnehaha Academy, Willmar Senior, Eden Prairie, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South
Cross Country: Boys Varsity Invitational vs Hopkins, Elk River, Edina, Southwest, Buffalo, Eastview, Marshall, Chaska, Coon Rapids, Minnehaha Academy, Willmar Senior, Eden Prairie, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South (Away) 5:50 pm
Cross Country: Boys Varsity Invitational vs Hopkins, Elk River, Edina, Southwest, Buffalo, Eastview, Marshall, Chaska, Coon Rapids, Minnehaha Academy, Willmar Senior, Eden Prairie, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South (Away) @ Gale Woods-Minnetrista
Sep 7 @ 5:50 pm – 5:50 pm
Type: nonconference Opponent: Hopkins, Elk River, Edina, Southwest, Buffalo, Eastview, Marshall, Chaska, Coon Rapids, Minnehaha Academy, Willmar Senior, Eden Prairie, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South
Cross Country: Girls Varsity Invitational vs Hopkins, Elk River, Southwest, Buffalo, Marshall, Chaska, Coon Rapids, Minnehaha Academy, Willmar Senior, Eden Prairie, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South (Away) 6:20 pm
Cross Country: Girls Varsity Invitational vs Hopkins, Elk River, Southwest, Buffalo, Marshall, Chaska, Coon Rapids, Minnehaha Academy, Willmar Senior, Eden Prairie, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South (Away) @ Gale Woods-Minnetrista
Sep 7 @ 6:20 pm – 6:20 pm
Type: nonconference Opponent: Hopkins, Elk River, Southwest, Buffalo, Marshall, Chaska, Coon Rapids, Minnehaha Academy, Willmar Senior, Eden Prairie, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South
8
9
10
11
13
14
Cross Country: Boys JV Invitational vs Hutchinson (Away) 4:00 pm
Cross Country: Boys JV Invitational vs Hutchinson (Away) @ Hutchinson-Lake Marion
Sep 14 @ 4:00 pm – 4:00 pm
Type: nonconference Opponent: Hutchinson
Cross Country: Boys Varsity Invitational vs Hutchinson (Away) 4:00 pm
Cross Country: Boys Varsity Invitational vs Hutchinson (Away) @ Hutchinson-Lake Marion
Sep 14 @ 4:00 pm – 4:00 pm
Type: nonconference Opponent: Hutchinson
Cross Country: Girls JV Invitational vs Hutchinson (Away) 4:00 pm
Cross Country: Girls JV Invitational vs Hutchinson (Away) @ Hutchinson-Lake Marion
Sep 14 @ 4:00 pm – 4:00 pm
Type: nonconference Opponent: Hutchinson
Cross Country: Girls Varsity Invitational vs Hutchinson (Away) 4:00 pm
Cross Country: Girls Varsity Invitational vs Hutchinson (Away) @ Hutchinson-Lake Marion
Sep 14 @ 4:00 pm – 4:00 pm
Type: nonconference Opponent: Hutchinson
15
16
17
18
20
Soccer-CI South: Varsity Game vs Dakota United-Adapted (Away) 4:30 pm
Soccer-CI South: Varsity Game vs Dakota United-Adapted (Away) @ Dakota United-Adapted
Sep 20 @ 4:30 pm – 6:30 pm
Type: conference Opponent: Dakota United-Adapted
21
22
23
Cross Country: Boys JV Invitational vs TBD (Away)
Cross Country: Boys JV Invitational vs TBD (Away) @ Stones Throw Golf Course
Sep 23 all-day
Type: nonconference Opponent: TBD
Cross Country: Girls JV Invitational vs TBD (Away)
Cross Country: Girls JV Invitational vs TBD (Away) @ Stones Throw Golf Course
Sep 23 all-day
Type: nonconference Opponent: TBD
Cross Country: Girls Varsity Invitational vs TBD (Away) 12:45 pm
Cross Country: Girls Varsity Invitational vs TBD (Away) @ Stones Throw Golf Course
Sep 23 @ 12:45 pm – 12:45 pm
Type: nonconference Opponent: TBD
Cross Country: Boys Varsity Invitational vs TBD (Away) 1:45 pm
Cross Country: Boys Varsity Invitational vs TBD (Away) @ Stones Throw Golf Course
Sep 23 @ 1:45 pm – 1:45 pm
Type: nonconference Opponent: TBD
24
26
27
Soccer-CI South: Varsity Game vs Burn/Farm/Lake (Home) 4:30 pm
Soccer-CI South: Varsity Game vs Burn/Farm/Lake (Home) @ Chan/Chaska/P Lake/Shak
Sep 27 @ 4:30 pm – 6:30 pm
Type: conference Opponent: Burn/Farm/Lake
28
29
30