Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
1
2
3
4
Volleyball: 9A Match vs St. Louis Park (Away) 4:30 pm
Volleyball: 9A Match vs St. Louis Park (Away) @ St. Louis Park High School
Sep 4 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: conference Opponent: St. Louis Park
Volleyball: 9B Match vs St. Louis Park (Away) 5:30 pm
Volleyball: 9B Match vs St. Louis Park (Away) @ St. Louis Park High School
Sep 4 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: conference Opponent: St. Louis Park
Volleyball: B Match vs St. Louis Park (Away) 5:30 pm
Volleyball: B Match vs St. Louis Park (Away) @ St. Louis Park High School
Sep 4 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: conference Opponent: St. Louis Park
Volleyball: JV Match vs St. Louis Park (Away) 5:30 pm
Volleyball: JV Match vs St. Louis Park (Away) @ St. Louis Park High School
Sep 4 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: conference Opponent: St. Louis Park
Volleyball: Varsity Match vs St. Louis Park (Away) 7:00 pm
Volleyball: Varsity Match vs St. Louis Park (Away) @ St. Louis Park High School
Sep 4 @ 7:00 pm – 7:00 pm
Type: conference Opponent: St. Louis Park
5
Football: 9A Game vs Bloomington Kennedy (Cancelled) 4:30 pm
Football: 9A Game vs Bloomington Kennedy (Cancelled) @ Bloomington Kennedy High School
Sep 5 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: nonconference Opponent: Bloomington Kennedy Comments:
6
Cross Country: Boys JV Invitational vs Hopkins, Elk River, Edina, Southwest, Buffalo, Eastview, Anoka, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Coon Rapids, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South (Away) 4:00 pm
Cross Country: Boys JV Invitational vs Hopkins, Elk River, Edina, Southwest, Buffalo, Eastview, Anoka, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Coon Rapids, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South (Away) @ Gale Woods-Minnetrista
Sep 6 @ 4:00 pm – 4:00 pm
Type: nonconference Opponent: Hopkins, Elk River, Edina, Southwest, Buffalo, Eastview, Anoka, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Coon Rapids, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South
Cross Country: Girls JV Invitational vs Hopkins, Elk River, Edina, Southwest, Buffalo, Anoka, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Coon Rapids, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South (Away) 4:00 pm
Cross Country: Girls JV Invitational vs Hopkins, Elk River, Edina, Southwest, Buffalo, Anoka, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Coon Rapids, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South (Away) @ Gale Woods-Minnetrista
Sep 6 @ 4:00 pm – 4:00 pm
Type: nonconference Opponent: Hopkins, Elk River, Edina, Southwest, Buffalo, Anoka, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Coon Rapids, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South
Cross Country: Girls Varsity Invitational vs Hopkins, Elk River, Edina, Southwest, Buffalo, Anoka, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Coon Rapids, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South (Away) 4:00 pm
Cross Country: Girls Varsity Invitational vs Hopkins, Elk River, Edina, Southwest, Buffalo, Anoka, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Coon Rapids, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South (Away) @ Gale Woods-Minnetrista
Sep 6 @ 4:00 pm – 4:00 pm
Type: nonconference Opponent: Hopkins, Elk River, Edina, Southwest, Buffalo, Anoka, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Coon Rapids, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South
Volleyball: 9B Game vs Eagan (Away) 4:15 pm
Volleyball: 9B Game vs Eagan (Away) @ Eagan High School
Sep 6 @ 4:15 pm – 4:15 pm
Type: nonconference Opponent: Eagan
Volleyball: B Game vs Eagan (Away) (Time Changed) 4:15 pm
Volleyball: B Game vs Eagan (Away) (Time Changed) @ Eagan High School
Sep 6 @ 4:15 pm – 4:15 pm
Type: nonconference Opponent: Eagan
Football: 9A Game vs Park Center (Away) 4:30 pm
Football: 9A Game vs Park Center (Away) @ Park Center High School
Sep 6 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: nonconference Opponent: Park Center
Football: JV Game vs Bloomington Kennedy (Home) 4:30 pm
Football: JV Game vs Bloomington Kennedy (Home) @ Chaska High School
Sep 6 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: nonconference Opponent: Bloomington Kennedy
Volleyball: 9A Game vs Eagan (Away) (Time Changed) 5:30 pm
Volleyball: 9A Game vs Eagan (Away) (Time Changed) @ Eagan High School
Sep 6 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: nonconference Opponent: Eagan
Volleyball: JV Game vs Eagan (Away) 5:30 pm
Volleyball: JV Game vs Eagan (Away) @ Eagan High School
Sep 6 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: nonconference Opponent: Eagan
Cross Country: Boys Varsity Invitational vs Hopkins, Elk River, Southwest, Buffalo, Eastview, Anoka, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Coon Rapids, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South (Away) 5:50 pm
Cross Country: Boys Varsity Invitational vs Hopkins, Elk River, Southwest, Buffalo, Eastview, Anoka, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Coon Rapids, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South (Away) @ Gale Woods-Minnetrista
Sep 6 @ 5:50 pm – 5:50 pm
Type: nonconference Opponent: Hopkins, Elk River, Southwest, Buffalo, Eastview, Anoka, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Coon Rapids, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South
Volleyball: Varsity Game vs Eagan (Away) 7:00 pm
Volleyball: Varsity Game vs Eagan (Away) @ Eagan High School
Sep 6 @ 7:00 pm – 7:00 pm
Type: nonconference Opponent: Eagan
7
Volleyball: Varsity Tournament vs Belgrade-Brooten-Elrosa, Chaska, Heron Lake-Okabena (Away) 5:00 pm
Volleyball: Varsity Tournament vs Belgrade-Brooten-Elrosa, Chaska, Heron Lake-Okabena (Away) @ Marshall High School
Sep 7 @ 5:00 pm – 5:00 pm
Type: nonconference Opponent: Belgrade-Brooten-Elrosa, Chaska, Heron Lake-Okabena Comments: SW Minnesota Challenge
Football: Varsity Game vs Bloomington Kennedy (Home) 7:00 pm
Football: Varsity Game vs Bloomington Kennedy (Home) @ Chaska High School
Sep 7 @ 7:00 pm – 7:00 pm
Type: nonconference Opponent: Bloomington Kennedy
8
Volleyball: Varsity Tournament vs Elk River, Totino-Grace, Waconia (Home)
Volleyball: Varsity Tournament vs Elk River, Totino-Grace, Waconia (Home) @ Marshall High School
Sep 8 all-day
Type: nonconference Opponent: Elk River, Totino-Grace, Waconia Comments: SW Minnesota Challenge
9
10
Football: 9B Game vs Hastings (Away) 4:30 pm
Football: 9B Game vs Hastings (Away) @ Hastings High School
Sep 10 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: nonconference Opponent: Hastings
11
12
13
Cross Country: Boys JV Invitational vs Hutchinson (Away) 4:00 pm
Cross Country: Boys JV Invitational vs Hutchinson (Away) @ Hutchinson-Lake Marion
Sep 13 @ 4:00 pm – 4:00 pm
Type: nonconference Opponent: Hutchinson
Cross Country: Boys Varsity Invitational vs Hutchinson (Away) 4:00 pm
Cross Country: Boys Varsity Invitational vs Hutchinson (Away) @ Hutchinson-Lake Marion
Sep 13 @ 4:00 pm – 4:00 pm
Type: nonconference Opponent: Hutchinson
Cross Country: Girls JV Invitational vs Hutchinson (Away) 4:00 pm
Cross Country: Girls JV Invitational vs Hutchinson (Away) @ Hutchinson-Lake Marion
Sep 13 @ 4:00 pm – 4:00 pm
Type: nonconference Opponent: Hutchinson
Cross Country: Girls Varsity Invitational vs Hutchinson (Away) 4:00 pm
Cross Country: Girls Varsity Invitational vs Hutchinson (Away) @ Hutchinson-Lake Marion
Sep 13 @ 4:00 pm – 4:00 pm
Type: nonconference Opponent: Hutchinson
Football: 9A Game vs Chanhassen (Away) 4:30 pm
Football: 9A Game vs Chanhassen (Away) @ Chanhassen High School
Sep 13 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: nonconference Opponent: Chanhassen
Football: B Game vs Chanhassen (Home) 4:30 pm
Football: B Game vs Chanhassen (Home) @ Chaska High School
Sep 13 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: nonconference Opponent: Chanhassen
Volleyball: 9A Match vs Benilde – St. Margaret`s (Home) 4:30 pm
Volleyball: 9A Match vs Benilde – St. Margaret`s (Home) @ Chaska High School
Sep 13 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: conference Opponent: Benilde – St. Margaret`s
Volleyball: 9B Match vs Benilde – St. Margaret`s (Home) 5:30 pm
Volleyball: 9B Match vs Benilde – St. Margaret`s (Home) @ Chaska High School
Sep 13 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: conference Opponent: Benilde – St. Margaret`s
Volleyball: B Match vs Benilde – St. Margaret`s (Home) 5:30 pm
Volleyball: B Match vs Benilde – St. Margaret`s (Home) @ Chaska High School
Sep 13 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: conference Opponent: Benilde – St. Margaret`s
Volleyball: JV Match vs Benilde – St. Margaret`s (Home) 5:30 pm
Volleyball: JV Match vs Benilde – St. Margaret`s (Home) @ Chaska High School
Sep 13 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: conference Opponent: Benilde – St. Margaret`s
Volleyball: Varsity Match vs Benilde – St. Margaret`s (Home) 7:00 pm
Volleyball: Varsity Match vs Benilde – St. Margaret`s (Home) @ Chaska High School
Sep 13 @ 7:00 pm – 7:00 pm
Type: conference Opponent: Benilde – St. Margaret`s
14
Football: Varsity Game vs Chanhassen (Home) 7:00 pm
Football: Varsity Game vs Chanhassen (Home) @ Chaska High School
Sep 14 @ 7:00 pm – 7:00 pm
Type: nonconference Opponent: Chanhassen
15
16
17
Football: 9B Game vs Chanhassen (Home) 4:30 pm
Football: 9B Game vs Chanhassen (Home) @ Chaska High School
Sep 17 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: nonconference Opponent: Chanhassen
18
Cross Country: Boys JV Invitational vs Waconia (Away) 3:30 pm
Cross Country: Boys JV Invitational vs Waconia (Away) @ Crown College
Sep 18 @ 3:30 pm – 3:30 pm
Type: nonconference Opponent: Waconia
Cross Country: Boys Varsity Invitational vs Waconia (Away) 3:30 pm
Cross Country: Boys Varsity Invitational vs Waconia (Away) @ Crown College
Sep 18 @ 3:30 pm – 3:30 pm
Type: nonconference Opponent: Waconia
Cross Country: Girls JV Invitational vs Waconia (Away) 3:30 pm
Cross Country: Girls JV Invitational vs Waconia (Away) @ Crown College
Sep 18 @ 3:30 pm – 3:30 pm
Type: nonconference Opponent: Waconia
Cross Country: Girls Varsity Invitational vs Waconia (Away) 3:30 pm
Cross Country: Girls Varsity Invitational vs Waconia (Away) @ Crown College
Sep 18 @ 3:30 pm – 3:30 pm
Type: nonconference Opponent: Waconia
Volleyball: 9A Game vs Shakopee (Home) 4:30 pm
Volleyball: 9A Game vs Shakopee (Home) @ Chaska High School
Sep 18 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: nonconference Opponent: Shakopee
Volleyball: 9B Game vs Shakopee (Home) 5:30 pm
Volleyball: 9B Game vs Shakopee (Home) @ Chaska High School
Sep 18 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: nonconference Opponent: Shakopee
Volleyball: B Game vs Shakopee (Home) 5:30 pm
Volleyball: B Game vs Shakopee (Home) @ Chaska High School
Sep 18 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: nonconference Opponent: Shakopee
Volleyball: JV Game vs Shakopee (Home) 5:30 pm
Volleyball: JV Game vs Shakopee (Home) @ Chaska High School
Sep 18 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: nonconference Opponent: Shakopee
Volleyball: Varsity Game vs Shakopee (Home) 7:00 pm
Volleyball: Varsity Game vs Shakopee (Home) @ Chaska High School
Sep 18 @ 7:00 pm – 7:00 pm
Type: nonconference Opponent: Shakopee
19
20
Football: 9A Game vs Academy of Holy Angels (Cancelled) 4:30 pm
Football: 9A Game vs Academy of Holy Angels (Cancelled) @ Chaska High School
Sep 20 @ 4:30 pm – 6:30 pm
Type: nonconference Opponent: Academy of Holy Angels Comments:
Football: B Game vs Orono (Postponed) 4:30 pm
Football: B Game vs Orono (Postponed) @ Orono High School
Sep 20 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: nonconference Opponent: Orono Comments:
Volleyball: B Game vs Richfield (Away) 5:30 pm
Volleyball: B Game vs Richfield (Away) @ Richfield High School
Sep 20 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: nonconference Opponent: Richfield
Volleyball: JV Match vs Richfield (Away) 5:30 pm
Volleyball: JV Match vs Richfield (Away) @ Richfield High School
Sep 20 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: conference Opponent: Richfield
Volleyball: Varsity Match vs Richfield (Away) 7:00 pm
Volleyball: Varsity Match vs Richfield (Away) @ Richfield High School
Sep 20 @ 7:00 pm – 7:00 pm
Type: conference Opponent: Richfield
21
Volleyball: Varsity Tournament vs Apple Valley, Hopkins, Eagan, Stillwater, Bethlehem Academy, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Orono, Lakeville North, Shakopee, East Ridge, Prior Lake, Lakeville South, Moorhead (Away) 5:00 pm
Volleyball: Varsity Tournament vs Apple Valley, Hopkins, Eagan, Stillwater, Bethlehem Academy, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Orono, Lakeville North, Shakopee, East Ridge, Prior Lake, Lakeville South, Moorhead (Away) @ Apple Valley High School
Sep 21 @ 5:00 pm – 10:00 pm
Type: nonconference Opponent: Apple Valley, Hopkins, Eagan, Stillwater, Bethlehem Academy, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Orono, Lakeville North, Shakopee, East Ridge, Prior Lake, Lakeville South, Moorhead Comments: Eagle Invitational
Football: Varsity Game vs Orono (Away) 7:00 pm
Football: Varsity Game vs Orono (Away) @ Orono High School
Sep 21 @ 7:00 pm – 7:00 pm
Type: nonconference Opponent: Orono
22
Volleyball: 9A Tournament vs Lakeville South, Blaine, Jordan, Eastview, Faribault, Chaska, Coon Rapids, Stewartville, Andover, St. Louis Park, Maple Grove, Minneapolis Washburn, Prior Lake, Spring Lake Park (Away) 8:00 am
Volleyball: 9A Tournament vs Lakeville South, Blaine, Jordan, Eastview, Faribault, Chaska, Coon Rapids, Stewartville, Andover, St. Louis Park, Maple Grove, Minneapolis Washburn, Prior Lake, Spring Lake Park (Away) @ Lakeville South High School
Sep 22 @ 8:00 am – 8:00 am
Type: nonconference Opponent: Lakeville South, Blaine, Jordan, Eastview, Faribault, Chaska, Coon Rapids, Stewartville, Andover, St. Louis Park, Maple Grove, Minneapolis Washburn, Prior Lake, Spring Lake Park
Volleyball: 9B Tournament vs Lakeville South, Blaine, Eagan, Jordan, Eastview, Faribault, Chaska, Coon Rapids, Andover, Maple Grove, Minneapolis Washburn, Prior Lake, Spring Lake Park (Away) 8:00 am
Volleyball: 9B Tournament vs Lakeville South, Blaine, Eagan, Jordan, Eastview, Faribault, Chaska, Coon Rapids, Andover, Maple Grove, Minneapolis Washburn, Prior Lake, Spring Lake Park (Away) @ Lakeville South High School
Sep 22 @ 8:00 am – 8:00 am
Type: nonconference Opponent: Lakeville South, Blaine, Eagan, Jordan, Eastview, Faribault, Chaska, Coon Rapids, Andover, Maple Grove, Minneapolis Washburn, Prior Lake, Spring Lake Park
Volleyball: Varsity Tournament vs Apple Valley, Hopkins, Blaine, Eagan, Stillwater, Bethlehem Academy, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Orono, Lakeville North, Shakopee, East Ridge, Prior Lake, Lakeville South, Moorhead (Away) 8:00 am
Volleyball: Varsity Tournament vs Apple Valley, Hopkins, Blaine, Eagan, Stillwater, Bethlehem Academy, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Orono, Lakeville North, Shakopee, East Ridge, Prior Lake, Lakeville South, Moorhead (Away) @ Apple Valley High School
Sep 22 @ 8:00 am – 10:00 pm
Type: nonconference Opponent: Apple Valley, Hopkins, Blaine, Eagan, Stillwater, Bethlehem Academy, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Orono, Lakeville North, Shakopee, East Ridge, Prior Lake, Lakeville South, Moorhead Comments: Eagle Invitational
23
24
Football: 9B Game vs Shakopee (Away) 5:30 pm
Football: 9B Game vs Shakopee (Away) @ Shakopee High School
Sep 24 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: nonconference Opponent: Shakopee
25
Cross Country: Boys Varsity Invitational vs Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde-St. Margaret’s, Blake, Bloomington Kennedy, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy, Owatonna, Patrick Henry, Richfield, Rochester Century, Shakopee, St. Louis Park, St. Paul Academy and Summit, St. Paul Humboldt, Totino-Grace, Washington Technology Magnet (Away) 4:25 pm
Cross Country: Boys Varsity Invitational vs Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde-St. Margaret’s, Blake, Bloomington Kennedy, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy, Owatonna, Patrick Henry, Richfield, Rochester Century, Shakopee, St. Louis Park, St. Paul Academy and Summit, St. Paul Humboldt, Totino-Grace, Washington Technology Magnet (Away) @ Hyland Greens
Sep 25 @ 4:25 pm – 4:25 pm
Type: nonconference Opponent: Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde-St. Margaret’s, Blake, Bloomington Kennedy, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy, Owatonna, Patrick Henry,[...]
Cross Country: Girls Varsity Invitational vs Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde – St. Margaret`s, Blake, Bloomington Kennedy, Breck, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Eastview, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy, Owatonna, Patrick Henry, Richfield, Shakopee, St. Louis Park, St. Paul Academy and Summit, St. Paul Humboldt, Totino-Grace, Washington Technology Magnet (Away) 4:50 pm
Cross Country: Girls Varsity Invitational vs Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde – St. Margaret`s, Blake, Bloomington Kennedy, Breck, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Eastview, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy, Owatonna, Patrick Henry, Richfield, Shakopee, St. Louis Park, St. Paul Academy and Summit, St. Paul Humboldt, Totino-Grace, Washington Technology Magnet (Away) @ Hyland Greens
Sep 25 @ 4:50 pm – 4:50 pm
Type: nonconference Opponent: Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde – St. Margaret`s, Blake, Bloomington Kennedy, Breck, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Eastview, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical[...]
Cross Country: Boys JV Invitational vs Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde – St. Margaret`s, Blake, Bloomington Kennedy, Breck, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy, Owatonna, Patrick Henry, Richfield, Rochester Century, Saint Thomas Academy, Shakopee, St. Louis Park, St. Paul Academy and Summit, St. Paul Humboldt, Totino-Grace (Away) 5:15 pm
Cross Country: Boys JV Invitational vs Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde – St. Margaret`s, Blake, Bloomington Kennedy, Breck, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy, Owatonna, Patrick Henry, Richfield, Rochester Century, Saint Thomas Academy, Shakopee, St. Louis Park, St. Paul Academy and Summit, St. Paul Humboldt, Totino-Grace (Away) @ Hyland Greens
Sep 25 @ 5:15 pm – 5:15 pm
Type: nonconference Opponent: Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde – St. Margaret`s, Blake, Bloomington Kennedy, Breck, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy,[...]
Cross Country: Girls JV Invitational vs Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde – St. Margaret`s, Blake, Bloomington Kennedy, Breck, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Eastview, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy, Owatonna, Patrick Henry, Richfield, Rochester Century, Shakopee, St. Louis Park, St. Paul Academy and Summit, St. Paul Humboldt, Totino-Grace (Away) 5:45 pm
Cross Country: Girls JV Invitational vs Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde – St. Margaret`s, Blake, Bloomington Kennedy, Breck, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Eastview, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy, Owatonna, Patrick Henry, Richfield, Rochester Century, Shakopee, St. Louis Park, St. Paul Academy and Summit, St. Paul Humboldt, Totino-Grace (Away) @ Hyland Greens
Sep 25 @ 5:45 pm – 5:45 pm
Type: nonconference Opponent: Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde – St. Margaret`s, Blake, Bloomington Kennedy, Breck, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Eastview, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical[...]
26
27
Football: 9A Game vs Apple Valley (Away) 4:00 pm
Football: 9A Game vs Apple Valley (Away) @ Apple Valley High School
Sep 27 @ 4:00 pm – 4:00 pm
Type: nonconference Opponent: Apple Valley
Football: B Game vs Apple Valley (Home) 4:30 pm
Football: B Game vs Apple Valley (Home) @ Chaska High School
Sep 27 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: nonconference Opponent: Apple Valley
Volleyball: 9A Match vs Chanhassen (Home) 4:30 pm
Volleyball: 9A Match vs Chanhassen (Home) @ Chaska High School
Sep 27 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: conference Opponent: Chanhassen
Volleyball: 9B Match vs Chanhassen (Home) 5:30 pm
Volleyball: 9B Match vs Chanhassen (Home) @ Chaska High School
Sep 27 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: conference Opponent: Chanhassen
Volleyball: B Match vs Chanhassen (Home) 5:30 pm
Volleyball: B Match vs Chanhassen (Home) @ Chaska High School
Sep 27 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: conference Opponent: Chanhassen
Volleyball: JV Match vs Chanhassen (Home) 5:30 pm
Volleyball: JV Match vs Chanhassen (Home) @ Chaska High School
Sep 27 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: conference Opponent: Chanhassen
Volleyball: Varsity Match vs Chanhassen (Home) 7:00 pm
Volleyball: Varsity Match vs Chanhassen (Home) @ Chaska High School
Sep 27 @ 7:00 pm – 7:00 pm
Type: conference Opponent: Chanhassen
28
Football: Varsity Game vs Apple Valley (Home) 7:00 pm
Football: Varsity Game vs Apple Valley (Home) @ Chaska High School
Sep 28 @ 7:00 pm – 7:00 pm
Type: nonconference Opponent: Apple Valley
29
30