Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
1
2
3
4
Volleyball: 9A Match vs St. Louis Park (Away) 4:30 pm
Volleyball: 9A Match vs St. Louis Park (Away) @ St. Louis Park High School
Sep 4 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: conference Opponent: St. Louis Park
Soccer: Girls B Game vs Buffalo (Away) 5:00 pm
Soccer: Girls B Game vs Buffalo (Away) @ Buffalo High School
Sep 4 @ 5:00 pm – 5:00 pm
Type: nonconference Opponent: Buffalo
Soccer: Girls JV Game vs Buffalo (Away) 5:00 pm
Soccer: Girls JV Game vs Buffalo (Away) @ Buffalo High School
Sep 4 @ 5:00 pm – 5:00 pm
Type: nonconference Opponent: Buffalo
Volleyball: 9B Match vs St. Louis Park (Away) 5:30 pm
Volleyball: 9B Match vs St. Louis Park (Away) @ St. Louis Park High School
Sep 4 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: conference Opponent: St. Louis Park
Volleyball: B Match vs St. Louis Park (Away) 5:30 pm
Volleyball: B Match vs St. Louis Park (Away) @ St. Louis Park High School
Sep 4 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: conference Opponent: St. Louis Park
Volleyball: JV Match vs St. Louis Park (Away) 5:30 pm
Volleyball: JV Match vs St. Louis Park (Away) @ St. Louis Park High School
Sep 4 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: conference Opponent: St. Louis Park
Soccer: Girls Varsity Game vs Buffalo (Away) 7:00 pm
Soccer: Girls Varsity Game vs Buffalo (Away) @ Buffalo High School
Sep 4 @ 7:00 pm – 7:00 pm
Type: nonconference Opponent: Buffalo
Volleyball: Varsity Match vs St. Louis Park (Away) 7:00 pm
Volleyball: Varsity Match vs St. Louis Park (Away) @ St. Louis Park High School
Sep 4 @ 7:00 pm – 7:00 pm
Type: conference Opponent: St. Louis Park
5
6
Cross Country: Boys JV Invitational vs Hopkins, Elk River, Edina, Southwest, Buffalo, Eastview, Anoka, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Coon Rapids, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South (Away) 4:00 pm
Cross Country: Boys JV Invitational vs Hopkins, Elk River, Edina, Southwest, Buffalo, Eastview, Anoka, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Coon Rapids, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South (Away) @ Gale Woods-Minnetrista
Sep 6 @ 4:00 pm – 4:00 pm
Type: nonconference Opponent: Hopkins, Elk River, Edina, Southwest, Buffalo, Eastview, Anoka, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Coon Rapids, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South
Cross Country: Girls JV Invitational vs Hopkins, Elk River, Edina, Southwest, Buffalo, Anoka, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Coon Rapids, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South (Away) 4:00 pm
Cross Country: Girls JV Invitational vs Hopkins, Elk River, Edina, Southwest, Buffalo, Anoka, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Coon Rapids, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South (Away) @ Gale Woods-Minnetrista
Sep 6 @ 4:00 pm – 4:00 pm
Type: nonconference Opponent: Hopkins, Elk River, Edina, Southwest, Buffalo, Anoka, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Coon Rapids, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South
Cross Country: Girls Varsity Invitational vs Hopkins, Elk River, Edina, Southwest, Buffalo, Anoka, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Coon Rapids, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South (Away) 4:00 pm
Cross Country: Girls Varsity Invitational vs Hopkins, Elk River, Edina, Southwest, Buffalo, Anoka, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Coon Rapids, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South (Away) @ Gale Woods-Minnetrista
Sep 6 @ 4:00 pm – 4:00 pm
Type: nonconference Opponent: Hopkins, Elk River, Edina, Southwest, Buffalo, Anoka, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Coon Rapids, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South
Volleyball: 9B Game vs Eagan (Away) 4:15 pm
Volleyball: 9B Game vs Eagan (Away) @ Eagan High School
Sep 6 @ 4:15 pm – 4:15 pm
Type: nonconference Opponent: Eagan
Volleyball: B Game vs Eagan (Away) (Time Changed) 4:15 pm
Volleyball: B Game vs Eagan (Away) (Time Changed) @ Eagan High School
Sep 6 @ 4:15 pm – 4:15 pm
Type: nonconference Opponent: Eagan
Soccer: Girls JV Game vs St. Louis Park (Away) 4:30 pm
Soccer: Girls JV Game vs St. Louis Park (Away) @ Louisiana Oaks Park
Sep 6 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: conference Opponent: St. Louis Park
Volleyball: 9A Game vs Eagan (Away) (Time Changed) 5:30 pm
Volleyball: 9A Game vs Eagan (Away) (Time Changed) @ Eagan High School
Sep 6 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: nonconference Opponent: Eagan
Volleyball: JV Game vs Eagan (Away) 5:30 pm
Volleyball: JV Game vs Eagan (Away) @ Eagan High School
Sep 6 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: nonconference Opponent: Eagan
Cross Country: Boys Varsity Invitational vs Hopkins, Elk River, Southwest, Buffalo, Eastview, Anoka, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Coon Rapids, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South (Away) 5:50 pm
Cross Country: Boys Varsity Invitational vs Hopkins, Elk River, Southwest, Buffalo, Eastview, Anoka, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Coon Rapids, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South (Away) @ Gale Woods-Minnetrista
Sep 6 @ 5:50 pm – 5:50 pm
Type: nonconference Opponent: Hopkins, Elk River, Southwest, Buffalo, Eastview, Anoka, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Coon Rapids, Minnetonka, Chanhassen, Armstrong/Cooper, Prior Lake, Lakeville South
Soccer: Girls Varsity Game vs St. Louis Park (Away) 7:00 pm
Soccer: Girls Varsity Game vs St. Louis Park (Away) @ St. Louis Park High School
Sep 6 @ 7:00 pm – 7:00 pm
Type: conference Opponent: St. Louis Park
Volleyball: Varsity Game vs Eagan (Away) 7:00 pm
Volleyball: Varsity Game vs Eagan (Away) @ Eagan High School
Sep 6 @ 7:00 pm – 7:00 pm
Type: nonconference Opponent: Eagan
7
Soccer: Girls B Game vs St. Louis Park (Home) 4:30 pm
Soccer: Girls B Game vs St. Louis Park (Home)
Sep 7 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: nonconference Opponent: St. Louis Park
Volleyball: Varsity Tournament vs Belgrade-Brooten-Elrosa, Chaska, Heron Lake-Okabena (Away) 5:00 pm
Volleyball: Varsity Tournament vs Belgrade-Brooten-Elrosa, Chaska, Heron Lake-Okabena (Away) @ Marshall High School
Sep 7 @ 5:00 pm – 5:00 pm
Type: nonconference Opponent: Belgrade-Brooten-Elrosa, Chaska, Heron Lake-Okabena Comments: SW Minnesota Challenge
8
Volleyball: Varsity Tournament vs Elk River, Totino-Grace, Waconia (Home)
Volleyball: Varsity Tournament vs Elk River, Totino-Grace, Waconia (Home) @ Marshall High School
Sep 8 all-day
Type: nonconference Opponent: Elk River, Totino-Grace, Waconia Comments: SW Minnesota Challenge
Soccer: Girls B Game vs Waconia (Away) 1:00 pm
Soccer: Girls B Game vs Waconia (Away) @ Waconia High School
Sep 8 @ 1:00 pm – 1:00 pm
Type: nonconference Opponent: Waconia
Soccer: Girls JV Game vs Waconia (Away) 1:00 pm
Soccer: Girls JV Game vs Waconia (Away) @ Waconia High School
Sep 8 @ 1:00 pm – 2:15 pm
Type: nonconference Opponent: Waconia
Soccer: Girls Varsity Game vs Waconia (Away) 1:00 pm
Soccer: Girls Varsity Game vs Waconia (Away) @ Waconia-Bayview Elementary School
Sep 8 @ 1:00 pm – 2:30 pm
Type: nonconference Opponent: Waconia
9
10
11
12
13
Cross Country: Boys JV Invitational vs Hutchinson (Away) 4:00 pm
Cross Country: Boys JV Invitational vs Hutchinson (Away) @ Hutchinson-Lake Marion
Sep 13 @ 4:00 pm – 4:00 pm
Type: nonconference Opponent: Hutchinson
Cross Country: Boys Varsity Invitational vs Hutchinson (Away) 4:00 pm
Cross Country: Boys Varsity Invitational vs Hutchinson (Away) @ Hutchinson-Lake Marion
Sep 13 @ 4:00 pm – 4:00 pm
Type: nonconference Opponent: Hutchinson
Cross Country: Girls JV Invitational vs Hutchinson (Away) 4:00 pm
Cross Country: Girls JV Invitational vs Hutchinson (Away) @ Hutchinson-Lake Marion
Sep 13 @ 4:00 pm – 4:00 pm
Type: nonconference Opponent: Hutchinson
Cross Country: Girls Varsity Invitational vs Hutchinson (Away) 4:00 pm
Cross Country: Girls Varsity Invitational vs Hutchinson (Away) @ Hutchinson-Lake Marion
Sep 13 @ 4:00 pm – 4:00 pm
Type: nonconference Opponent: Hutchinson
Soccer: Girls JV Game vs Benilde – St. Margaret`s (Home) 4:30 pm
Soccer: Girls JV Game vs Benilde – St. Margaret`s (Home)
Sep 13 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: conference Opponent: Benilde – St. Margaret`s
Volleyball: 9A Match vs Benilde – St. Margaret`s (Home) 4:30 pm
Volleyball: 9A Match vs Benilde – St. Margaret`s (Home) @ Chaska High School
Sep 13 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: conference Opponent: Benilde – St. Margaret`s
Soccer: Girls Varsity Game vs Benilde – St. Margaret`s (Home) 5:00 pm
Soccer: Girls Varsity Game vs Benilde – St. Margaret`s (Home) @ Chaska Middle School West, Chaska Middle School West
Sep 13 @ 5:00 pm – 5:00 pm
Type: conference Opponent: Benilde – St. Margaret`s
Volleyball: 9B Match vs Benilde – St. Margaret`s (Home) 5:30 pm
Volleyball: 9B Match vs Benilde – St. Margaret`s (Home) @ Chaska High School
Sep 13 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: conference Opponent: Benilde – St. Margaret`s
Volleyball: B Match vs Benilde – St. Margaret`s (Home) 5:30 pm
Volleyball: B Match vs Benilde – St. Margaret`s (Home) @ Chaska High School
Sep 13 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: conference Opponent: Benilde – St. Margaret`s
Volleyball: JV Match vs Benilde – St. Margaret`s (Home) 5:30 pm
Volleyball: JV Match vs Benilde – St. Margaret`s (Home) @ Chaska High School
Sep 13 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: conference Opponent: Benilde – St. Margaret`s
Volleyball: Varsity Match vs Benilde – St. Margaret`s (Home) 7:00 pm
Volleyball: Varsity Match vs Benilde – St. Margaret`s (Home) @ Chaska High School
Sep 13 @ 7:00 pm – 7:00 pm
Type: conference Opponent: Benilde – St. Margaret`s
14
Soccer: Girls B Game vs Benilde – St. Margaret`s (Away) 4:30 pm
Soccer: Girls B Game vs Benilde – St. Margaret`s (Away) @ Benilde-St. Margaret's School
Sep 14 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: nonconference Opponent: Benilde – St. Margaret`s
15
Soccer: Girls JV Game vs Prior Lake (Away) 9:00 am
Soccer: Girls JV Game vs Prior Lake (Away) @ Twin Oaks Middle School
Sep 15 @ 9:00 am – 11:00 am
Type: nonconference Opponent: Prior Lake
Soccer: Girls B Game vs Prior Lake (Away) 11:00 am
Soccer: Girls B Game vs Prior Lake (Away) @ Prior Lake H.S.
Sep 15 @ 11:00 am – 1:00 pm
Type: nonconference Opponent: Prior Lake
Soccer: Girls Varsity Game vs Prior Lake (Away) 11:00 am
Soccer: Girls Varsity Game vs Prior Lake (Away) @ Prior Lake H.S.
Sep 15 @ 11:00 am – 1:00 pm
Type: nonconference Opponent: Prior Lake
16
17
Soccer: Girls B Game vs Robbinsdale Cooper (Home) 4:30 pm
Soccer: Girls B Game vs Robbinsdale Cooper (Home)
Sep 17 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: nonconference Opponent: Robbinsdale Cooper
Soccer: Girls Varsity Game vs Robbinsdale Cooper (Home) 7:00 pm
Soccer: Girls Varsity Game vs Robbinsdale Cooper (Home) @ Chaska Middle School West, Chaska Middle School West
Sep 17 @ 7:00 pm – 7:00 pm
Type: conference Opponent: Robbinsdale Cooper
18
Cross Country: Boys JV Invitational vs Waconia (Away) 3:30 pm
Cross Country: Boys JV Invitational vs Waconia (Away) @ Crown College
Sep 18 @ 3:30 pm – 3:30 pm
Type: nonconference Opponent: Waconia
Cross Country: Boys Varsity Invitational vs Waconia (Away) 3:30 pm
Cross Country: Boys Varsity Invitational vs Waconia (Away) @ Crown College
Sep 18 @ 3:30 pm – 3:30 pm
Type: nonconference Opponent: Waconia
Cross Country: Girls JV Invitational vs Waconia (Away) 3:30 pm
Cross Country: Girls JV Invitational vs Waconia (Away) @ Crown College
Sep 18 @ 3:30 pm – 3:30 pm
Type: nonconference Opponent: Waconia
Cross Country: Girls Varsity Invitational vs Waconia (Away) 3:30 pm
Cross Country: Girls Varsity Invitational vs Waconia (Away) @ Crown College
Sep 18 @ 3:30 pm – 3:30 pm
Type: nonconference Opponent: Waconia
Volleyball: 9A Game vs Shakopee (Home) 4:30 pm
Volleyball: 9A Game vs Shakopee (Home) @ Chaska High School
Sep 18 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: nonconference Opponent: Shakopee
Volleyball: 9B Game vs Shakopee (Home) 5:30 pm
Volleyball: 9B Game vs Shakopee (Home) @ Chaska High School
Sep 18 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: nonconference Opponent: Shakopee
Volleyball: B Game vs Shakopee (Home) 5:30 pm
Volleyball: B Game vs Shakopee (Home) @ Chaska High School
Sep 18 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: nonconference Opponent: Shakopee
Volleyball: JV Game vs Shakopee (Home) 5:30 pm
Volleyball: JV Game vs Shakopee (Home) @ Chaska High School
Sep 18 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: nonconference Opponent: Shakopee
Volleyball: Varsity Game vs Shakopee (Home) 7:00 pm
Volleyball: Varsity Game vs Shakopee (Home) @ Chaska High School
Sep 18 @ 7:00 pm – 7:00 pm
Type: nonconference Opponent: Shakopee
19
20
Soccer: Girls Varsity Game vs Richfield Rescheduled to 10-02-18 5:00 pm
Soccer: Girls Varsity Game vs Richfield Rescheduled to 10-02-18 @ Richfield High School
Sep 20 @ 5:00 pm – 5:00 pm
Type: conference Opponent: Richfield Comments:
Soccer: Girls JV Game vs Richfield (Cancelled) 5:30 pm
Soccer: Girls JV Game vs Richfield (Cancelled) @ Lyndale Field
Sep 20 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: conference Opponent: Richfield Comments:
Volleyball: B Game vs Richfield (Away) 5:30 pm
Volleyball: B Game vs Richfield (Away) @ Richfield High School
Sep 20 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: nonconference Opponent: Richfield
Volleyball: JV Match vs Richfield (Away) 5:30 pm
Volleyball: JV Match vs Richfield (Away) @ Richfield High School
Sep 20 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: conference Opponent: Richfield
Volleyball: Varsity Match vs Richfield (Away) 7:00 pm
Volleyball: Varsity Match vs Richfield (Away) @ Richfield High School
Sep 20 @ 7:00 pm – 7:00 pm
Type: conference Opponent: Richfield
21
Soccer: Girls B Game vs Richfield (Home) 4:30 pm
Soccer: Girls B Game vs Richfield (Home) @ Chaska Middle School West, Chaska Middle School West
Sep 21 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: nonconference Opponent: Richfield
Volleyball: Varsity Tournament vs Apple Valley, Hopkins, Eagan, Stillwater, Bethlehem Academy, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Orono, Lakeville North, Shakopee, East Ridge, Prior Lake, Lakeville South, Moorhead (Away) 5:00 pm
Volleyball: Varsity Tournament vs Apple Valley, Hopkins, Eagan, Stillwater, Bethlehem Academy, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Orono, Lakeville North, Shakopee, East Ridge, Prior Lake, Lakeville South, Moorhead (Away) @ Apple Valley High School
Sep 21 @ 5:00 pm – 10:00 pm
Type: nonconference Opponent: Apple Valley, Hopkins, Eagan, Stillwater, Bethlehem Academy, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Orono, Lakeville North, Shakopee, East Ridge, Prior Lake, Lakeville South, Moorhead Comments: Eagle Invitational
22
Volleyball: 9A Tournament vs Lakeville South, Blaine, Jordan, Eastview, Faribault, Chaska, Coon Rapids, Stewartville, Andover, St. Louis Park, Maple Grove, Minneapolis Washburn, Prior Lake, Spring Lake Park (Away) 8:00 am
Volleyball: 9A Tournament vs Lakeville South, Blaine, Jordan, Eastview, Faribault, Chaska, Coon Rapids, Stewartville, Andover, St. Louis Park, Maple Grove, Minneapolis Washburn, Prior Lake, Spring Lake Park (Away) @ Lakeville South High School
Sep 22 @ 8:00 am – 8:00 am
Type: nonconference Opponent: Lakeville South, Blaine, Jordan, Eastview, Faribault, Chaska, Coon Rapids, Stewartville, Andover, St. Louis Park, Maple Grove, Minneapolis Washburn, Prior Lake, Spring Lake Park
Volleyball: 9B Tournament vs Lakeville South, Blaine, Eagan, Jordan, Eastview, Faribault, Chaska, Coon Rapids, Andover, Maple Grove, Minneapolis Washburn, Prior Lake, Spring Lake Park (Away) 8:00 am
Volleyball: 9B Tournament vs Lakeville South, Blaine, Eagan, Jordan, Eastview, Faribault, Chaska, Coon Rapids, Andover, Maple Grove, Minneapolis Washburn, Prior Lake, Spring Lake Park (Away) @ Lakeville South High School
Sep 22 @ 8:00 am – 8:00 am
Type: nonconference Opponent: Lakeville South, Blaine, Eagan, Jordan, Eastview, Faribault, Chaska, Coon Rapids, Andover, Maple Grove, Minneapolis Washburn, Prior Lake, Spring Lake Park
Volleyball: Varsity Tournament vs Apple Valley, Hopkins, Blaine, Eagan, Stillwater, Bethlehem Academy, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Orono, Lakeville North, Shakopee, East Ridge, Prior Lake, Lakeville South, Moorhead (Away) 8:00 am
Volleyball: Varsity Tournament vs Apple Valley, Hopkins, Blaine, Eagan, Stillwater, Bethlehem Academy, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Orono, Lakeville North, Shakopee, East Ridge, Prior Lake, Lakeville South, Moorhead (Away) @ Apple Valley High School
Sep 22 @ 8:00 am – 10:00 pm
Type: nonconference Opponent: Apple Valley, Hopkins, Blaine, Eagan, Stillwater, Bethlehem Academy, Marshall, Eden Prairie, Chaska, Orono, Lakeville North, Shakopee, East Ridge, Prior Lake, Lakeville South, Moorhead Comments: Eagle Invitational
Soccer: Girls B Game vs Burnsville (Away) 1:00 pm
Soccer: Girls B Game vs Burnsville (Away) @ Burnsville High School
Sep 22 @ 1:00 pm – 3:00 pm
Type: nonconference Opponent: Burnsville
Soccer: Girls JV Game vs Burnsville (Away) 1:00 pm
Soccer: Girls JV Game vs Burnsville (Away) @ Burnsville High School
Sep 22 @ 1:00 pm – 3:00 pm
Type: nonconference Opponent: Burnsville
Soccer: Girls Varsity Game vs Burnsville (Away) 3:00 pm
Soccer: Girls Varsity Game vs Burnsville (Away) @ Burnsville High School
Sep 22 @ 3:00 pm – 5:00 pm
Type: nonconference Opponent: Burnsville
23
24
25
Cross Country: Boys Varsity Invitational vs Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde-St. Margaret’s, Blake, Bloomington Kennedy, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy, Owatonna, Patrick Henry, Richfield, Rochester Century, Shakopee, St. Louis Park, St. Paul Academy and Summit, St. Paul Humboldt, Totino-Grace, Washington Technology Magnet (Away) 4:25 pm
Cross Country: Boys Varsity Invitational vs Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde-St. Margaret’s, Blake, Bloomington Kennedy, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy, Owatonna, Patrick Henry, Richfield, Rochester Century, Shakopee, St. Louis Park, St. Paul Academy and Summit, St. Paul Humboldt, Totino-Grace, Washington Technology Magnet (Away) @ Hyland Greens
Sep 25 @ 4:25 pm – 4:25 pm
Type: nonconference Opponent: Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde-St. Margaret’s, Blake, Bloomington Kennedy, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy, Owatonna, Patrick Henry,[...]
Soccer: Girls JV Game vs Bloomington Kennedy (Away) 4:30 pm
Soccer: Girls JV Game vs Bloomington Kennedy (Away) @ Bloomington Kennedy High School
Sep 25 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: conference Opponent: Bloomington Kennedy
Cross Country: Girls Varsity Invitational vs Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde – St. Margaret`s, Blake, Bloomington Kennedy, Breck, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Eastview, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy, Owatonna, Patrick Henry, Richfield, Shakopee, St. Louis Park, St. Paul Academy and Summit, St. Paul Humboldt, Totino-Grace, Washington Technology Magnet (Away) 4:50 pm
Cross Country: Girls Varsity Invitational vs Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde – St. Margaret`s, Blake, Bloomington Kennedy, Breck, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Eastview, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy, Owatonna, Patrick Henry, Richfield, Shakopee, St. Louis Park, St. Paul Academy and Summit, St. Paul Humboldt, Totino-Grace, Washington Technology Magnet (Away) @ Hyland Greens
Sep 25 @ 4:50 pm – 4:50 pm
Type: nonconference Opponent: Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde – St. Margaret`s, Blake, Bloomington Kennedy, Breck, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Eastview, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical[...]
Cross Country: Boys JV Invitational vs Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde – St. Margaret`s, Blake, Bloomington Kennedy, Breck, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy, Owatonna, Patrick Henry, Richfield, Rochester Century, Saint Thomas Academy, Shakopee, St. Louis Park, St. Paul Academy and Summit, St. Paul Humboldt, Totino-Grace (Away) 5:15 pm
Cross Country: Boys JV Invitational vs Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde – St. Margaret`s, Blake, Bloomington Kennedy, Breck, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy, Owatonna, Patrick Henry, Richfield, Rochester Century, Saint Thomas Academy, Shakopee, St. Louis Park, St. Paul Academy and Summit, St. Paul Humboldt, Totino-Grace (Away) @ Hyland Greens
Sep 25 @ 5:15 pm – 5:15 pm
Type: nonconference Opponent: Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde – St. Margaret`s, Blake, Bloomington Kennedy, Breck, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy,[...]
Cross Country: Girls JV Invitational vs Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde – St. Margaret`s, Blake, Bloomington Kennedy, Breck, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Eastview, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy, Owatonna, Patrick Henry, Richfield, Rochester Century, Shakopee, St. Louis Park, St. Paul Academy and Summit, St. Paul Humboldt, Totino-Grace (Away) 5:45 pm
Cross Country: Girls JV Invitational vs Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde – St. Margaret`s, Blake, Bloomington Kennedy, Breck, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Eastview, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy, Owatonna, Patrick Henry, Richfield, Rochester Century, Shakopee, St. Louis Park, St. Paul Academy and Summit, St. Paul Humboldt, Totino-Grace (Away) @ Hyland Greens
Sep 25 @ 5:45 pm – 5:45 pm
Type: nonconference Opponent: Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde – St. Margaret`s, Blake, Bloomington Kennedy, Breck, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Eastview, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical[...]
Soccer: Girls Varsity Game vs Bloomington Kennedy (Away) 7:00 pm
Soccer: Girls Varsity Game vs Bloomington Kennedy (Away) @ Bloomington Stadium
Sep 25 @ 7:00 pm – 7:00 pm
Type: conference Opponent: Bloomington Kennedy
26
27
Soccer: Girls JV Game vs Chanhassen (Home) 4:30 pm
Soccer: Girls JV Game vs Chanhassen (Home)
Sep 27 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: conference Opponent: Chanhassen
Volleyball: 9A Match vs Chanhassen (Home) 4:30 pm
Volleyball: 9A Match vs Chanhassen (Home) @ Chaska High School
Sep 27 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: conference Opponent: Chanhassen
Soccer: Girls Varsity Game vs Chanhassen (Home) 5:00 pm
Soccer: Girls Varsity Game vs Chanhassen (Home) @ Chaska Middle School West, Chaska Middle School West
Sep 27 @ 5:00 pm – 5:00 pm
Type: conference Opponent: Chanhassen
Volleyball: 9B Match vs Chanhassen (Home) 5:30 pm
Volleyball: 9B Match vs Chanhassen (Home) @ Chaska High School
Sep 27 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: conference Opponent: Chanhassen
Volleyball: B Match vs Chanhassen (Home) 5:30 pm
Volleyball: B Match vs Chanhassen (Home) @ Chaska High School
Sep 27 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: conference Opponent: Chanhassen
Volleyball: JV Match vs Chanhassen (Home) 5:30 pm
Volleyball: JV Match vs Chanhassen (Home) @ Chaska High School
Sep 27 @ 5:30 pm – 5:30 pm
Type: conference Opponent: Chanhassen
Volleyball: Varsity Match vs Chanhassen (Home) 7:00 pm
Volleyball: Varsity Match vs Chanhassen (Home) @ Chaska High School
Sep 27 @ 7:00 pm – 7:00 pm
Type: conference Opponent: Chanhassen
28
Soccer: Girls B Game vs Chanhassen (Home) 4:30 pm
Soccer: Girls B Game vs Chanhassen (Home) @ Chaska Middle School West, Chaska Middle School West
Sep 28 @ 4:30 pm – 4:30 pm
Type: conference Opponent: Chanhassen
29
30