Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
1
2
Dance Team: Varsity Sections vs TBD (Away)
Dance Team: Varsity Sections vs TBD (Away) @ Edina High School
Feb 2 all-day
Type: nonconference Opponent: TBD Comments: Section 2AAA Meet
Hockey: Girls JV Game vs Bl Jefferson (co-op w/KHS), Chaska-Chan (Away) 1:00 pm
Hockey: Girls JV Game vs Bl Jefferson (co-op w/KHS), Chaska-Chan (Away) @ Bloomington Ice Garden
Feb 2 @ 1:00 pm – 1:00 pm
Type: conference Opponent: Bl Jefferson (co-op w/KHS), Chaska-Chan
Hockey: Girls Varsity Game vs Bl Jefferson (co-op w/KHS), Chaska-Chan (Away) 3:00 pm
Hockey: Girls Varsity Game vs Bl Jefferson (co-op w/KHS), Chaska-Chan (Away) @ Bloomington Ice Garden
Feb 2 @ 3:00 pm – 3:00 pm
Type: conference Opponent: Bl Jefferson (co-op w/KHS), Chaska-Chan
3
4
5
6
7
Wrestling: Varsity Game vs Osseo, Chaska-Chan (Away) 7:00 pm
Wrestling: Varsity Game vs Osseo, Chaska-Chan (Away) @ Osseo High School
Feb 7 @ 7:00 pm – 7:00 pm
Type: nonconference Opponent: Osseo, Chaska-Chan
8
Hockey: Girls Varsity Sections vs TBD, Chaska-Chan (Away)
Hockey: Girls Varsity Sections vs TBD, Chaska-Chan (Away) @ TBA
Feb 8 all-day
Type: nonconference Opponent: TBD, Chaska-Chan Comments: Section 2AA Quarterfinals
9
Wrestling: JV Invitational vs Dassel-Cokato vs. Albany, Annandale Schools, Becker, Chaska-Chan, Delano, Glencoe-Silver Lake, Holdingford, Hutchinson, Litchfield, Mound Westonka, New London-Spicer, New Prague, Norwood Young America, Rockford Area, Sauk Centre, Shakopee, Waconia, Watertown-Mayer (Away) 10:30 am
Wrestling: JV Invitational vs Dassel-Cokato vs. Albany, Annandale Schools, Becker, Chaska-Chan, Delano, Glencoe-Silver Lake, Holdingford, Hutchinson, Litchfield, Mound Westonka, New London-Spicer, New Prague, Norwood Young America, Rockford Area, Sauk Centre, Shakopee, Waconia, Watertown-Mayer (Away) @ Dassel-Cokato High School
Feb 9 @ 10:30 am – 5:30 pm
Type: nonconference Opponent: Dassel-Cokato vs. Albany, Annandale Schools, Becker, Chaska-Chan, Delano, Glencoe-Silver Lake, Holdingford, Hutchinson, Litchfield, Mound Westonka, New London-Spicer, New Prague, Norwood Young America, Rockford Area, Sauk Centre, Shakopee, Waconia, Watertown-Mayer
Wrestling: JV Invitational vs Dassel-Cokato vs. Albany, Annandale Schools, Becker, Delano, Glencoe-Silver Lake, Holdingford, Hutchinson, Litchfield, Mound Westonka, New London-Spicer, New Prague, Norwood Young America, Rockford Area, Sauk Centre, Shakopee, Waconia, Watertown-Mayer, Chaska-Chan (Away) 10:30 am
Wrestling: JV Invitational vs Dassel-Cokato vs. Albany, Annandale Schools, Becker, Delano, Glencoe-Silver Lake, Holdingford, Hutchinson, Litchfield, Mound Westonka, New London-Spicer, New Prague, Norwood Young America, Rockford Area, Sauk Centre, Shakopee, Waconia, Watertown-Mayer, Chaska-Chan (Away) @ Dassel-Cokato High School
Feb 9 @ 10:30 am – 5:30 pm
Type: nonconference Opponent: Dassel-Cokato vs. Albany, Annandale Schools, Becker, Delano, Glencoe-Silver Lake, Holdingford, Hutchinson, Litchfield, Mound Westonka, New London-Spicer, New Prague, Norwood Young America, Rockford Area, Sauk Centre, Shakopee, Waconia, Watertown-Mayer, Chaska-Chan
10
11
12
Hockey: Girls Varsity Sections vs TBD, Chaska-Chan (Away)
Hockey: Girls Varsity Sections vs TBD, Chaska-Chan (Away) @ Braemar Ice Arena
Feb 12 all-day
Type: nonconference Opponent: TBD, Chaska-Chan Comments: Section 2AA Semifinals
13
14
15
Hockey: Girls Varsity Sections vs TBD, Chaska-Chan (Away)
Hockey: Girls Varsity Sections vs TBD, Chaska-Chan (Away) @ Braemar Ice Arena
Feb 15 all-day
Type: nonconference Opponent: TBD, Chaska-Chan Comments: Section 2AA Finals
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Parent Teacher Conferences 3:30 pm
Parent Teacher Conferences
Feb 28 @ 3:30 pm – 7:30 pm
Conference are conducted arena style in the Commons.  You may park on the west side of the building and enter through the activities door.  Please bring your student with you to conferences as they are[...]