Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
1
Dance Team: B Invitational vs Brainerd (Away)
Dance Team: B Invitational vs Brainerd (Away) @ Brainerd High School
Dec 1 all-day
Type: nonconference Opponent: Brainerd Comments: Brainerd Invite
Dance Team: JV Invitational vs Brainerd (Away)
Dance Team: JV Invitational vs Brainerd (Away) @ Brainerd High School
Dec 1 all-day
Type: nonconference Opponent: Brainerd Comments: Brainerd Invite
Dance Team: Varsity Invitational vs Brainerd (Away)
Dance Team: Varsity Invitational vs Brainerd (Away) @ Brainerd High School
Dec 1 all-day
Type: nonconference Opponent: Brainerd Comments: Brainerd Invite
2
3
4
Dance Team: JV Meet vs Robbinsdale Cooper, Benilde – St. Margaret`s, Bl Kennedy (co-op w/JHS), Chanhassen, Chaska, Richfield (Away) 7:00 pm
Dance Team: JV Meet vs Robbinsdale Cooper, Benilde – St. Margaret`s, Bl Kennedy (co-op w/JHS), Chanhassen, Chaska, Richfield (Away) @ Robbinsdale Cooper High School
Dec 4 @ 7:00 pm – 7:00 pm
Type: conference Opponent: Robbinsdale Cooper, Benilde – St. Margaret`s, Bl Kennedy (co-op w/JHS), Chanhassen, Chaska, Richfield Comments: Metro West Conference Meet (Kick)
Dance Team: Varsity Meet vs Robbinsdale Cooper, Benilde – St. Margaret`s, Bl Kennedy (co-op w/JHS), Chanhassen, Chaska, Richfield (Away) 7:00 pm
Dance Team: Varsity Meet vs Robbinsdale Cooper, Benilde – St. Margaret`s, Bl Kennedy (co-op w/JHS), Chanhassen, Chaska, Richfield (Away) @ Robbinsdale Cooper High School
Dec 4 @ 7:00 pm – 7:00 pm
Type: conference Opponent: Robbinsdale Cooper, Benilde – St. Margaret`s, Bl Kennedy (co-op w/JHS), Chanhassen, Chaska, Richfield Comments: Metro West Conference Meet (Kick)
5
6
Hockey: Boys JV Game vs Rosemount (Away) 5:00 pm
Hockey: Boys JV Game vs Rosemount (Away) @ Rosemount Ice Arena
Dec 6 @ 5:00 pm – 5:00 pm
Type: nonconference Opponent: Rosemount
Hockey: Boys Varsity Game vs Rosemount (Away) 7:00 pm
Hockey: Boys Varsity Game vs Rosemount (Away) @ Rosemount Ice Arena
Dec 6 @ 7:00 pm – 7:00 pm
Type: nonconference Opponent: Rosemount
7
8
Dance Team: B Invitational vs Eastview (Away)
Dance Team: B Invitational vs Eastview (Away) @ Eastview High School
Dec 8 all-day
Type: nonconference Opponent: Eastview Comments: Eastview Invite
Dance Team: JV Invitational vs Eastview (Away)
Dance Team: JV Invitational vs Eastview (Away) @ Eastview High School
Dec 8 all-day
Type: nonconference Opponent: Eastview Comments: Eastview Invite
Dance Team: Varsity Invitational vs Eastview (Away)
Dance Team: Varsity Invitational vs Eastview (Away) @ Eastview High School
Dec 8 all-day
Type: nonconference Opponent: Eastview Comments: Eastview Invite
Wrestling: JV Invitational vs Chaska-Chan vs. Buffalo, Burnsville, East Ridge, Eden Prairie, Glencoe-Silver Lake, Hopkins, Lakeville North, Mankato West, Maple Grove, Minneapolis Washburn, Minnetonka, Osseo, Owatonna, Sauk Rapids – Rice, Wayzata (Home) 9:00 am
Wrestling: JV Invitational vs Chaska-Chan vs. Buffalo, Burnsville, East Ridge, Eden Prairie, Glencoe-Silver Lake, Hopkins, Lakeville North, Mankato West, Maple Grove, Minneapolis Washburn, Minnetonka, Osseo, Owatonna, Sauk Rapids – Rice, Wayzata (Home) @ Chanhassen High School
Dec 8 @ 9:00 am – 9:00 am
Type: nonconference Opponent: Chaska-Chan vs. Buffalo, Burnsville, East Ridge, Eden Prairie, Glencoe-Silver Lake, Hopkins, Lakeville North, Mankato West, Maple Grove, Minneapolis Washburn, Minnetonka, Osseo, Owatonna, Sauk Rapids – Rice, Wayzata
Wrestling: Varsity Invitational vs Chaska-Chan vs. Buffalo, Burnsville, East Ridge, Eden Prairie, Glencoe-Silver Lake, Hopkins, Lakeville North, Mankato West, Maple Grove, Minneapolis Washburn, Minnetonka, Osseo, Owatonna, Sauk Rapids – Rice, Wayzata (Home) 9:00 am
Wrestling: Varsity Invitational vs Chaska-Chan vs. Buffalo, Burnsville, East Ridge, Eden Prairie, Glencoe-Silver Lake, Hopkins, Lakeville North, Mankato West, Maple Grove, Minneapolis Washburn, Minnetonka, Osseo, Owatonna, Sauk Rapids – Rice, Wayzata (Home) @ Chanhassen High School
Dec 8 @ 9:00 am – 9:00 am
Type: nonconference Opponent: Chaska-Chan vs. Buffalo, Burnsville, East Ridge, Eden Prairie, Glencoe-Silver Lake, Hopkins, Lakeville North, Mankato West, Maple Grove, Minneapolis Washburn, Minnetonka, Osseo, Owatonna, Sauk Rapids – Rice, Wayzata
Hockey: Boys JV Game vs Sartell (Home) 12:00 pm
Hockey: Boys JV Game vs Sartell (Home) @ Chaska Community Center
Dec 8 @ 12:00 pm – 12:00 pm
Type: nonconference Opponent: Sartell
Hockey: Boys Varsity Game vs Sartell (Home) 2:00 pm
Hockey: Boys Varsity Game vs Sartell (Home) @ Chaska Community Center
Dec 8 @ 2:00 pm – 2:00 pm
Type: nonconference Opponent: Sartell
9
10
11
Hockey: Boys JV Game vs Orono (Home) 5:00 pm
Hockey: Boys JV Game vs Orono (Home) @ Chaska Community Center
Dec 11 @ 5:00 pm – 5:00 pm
Type: nonconference Opponent: Orono
Dance Team: JV Meet vs Benilde – St. Margaret`s, Bl Kennedy (co-op w/JHS), Chanhassen, Chaska, Richfield, Robbinsdale Cooper (Away) 7:00 pm
Dance Team: JV Meet vs Benilde – St. Margaret`s, Bl Kennedy (co-op w/JHS), Chanhassen, Chaska, Richfield, Robbinsdale Cooper (Away) @ Benilde-St. Margaret's School
Dec 11 @ 7:00 pm – 7:00 pm
Type: conference Opponent: Benilde – St. Margaret`s, Bl Kennedy (co-op w/JHS), Chanhassen, Chaska, Richfield, Robbinsdale Cooper Comments: Metro West Conference Meet (Jazz)
Dance Team: Varsity Meet vs Benilde – St. Margaret`s, Bl Kennedy (co-op w/JHS), Chanhassen, Chaska, Richfield, Robbinsdale Cooper (Away) 7:00 pm
Dance Team: Varsity Meet vs Benilde – St. Margaret`s, Bl Kennedy (co-op w/JHS), Chanhassen, Chaska, Richfield, Robbinsdale Cooper (Away) @ Benilde-St. Margaret's School
Dec 11 @ 7:00 pm – 7:00 pm
Type: conference Opponent: Benilde – St. Margaret`s, Bl Kennedy (co-op w/JHS), Chanhassen, Chaska, Richfield, Robbinsdale Cooper Comments: Metro West Conference Meet (Jazz)
Hockey: Boys Varsity Game vs Orono (Home) 7:00 pm
Hockey: Boys Varsity Game vs Orono (Home) @ Chaska Community Center
Dec 11 @ 7:00 pm – 7:00 pm
Type: nonconference Opponent: Orono
12
13
14
Wrestling: JV Tri vs Chaska-Chan vs. Hopkins, Fridley (Home) 5:00 pm
Wrestling: JV Tri vs Chaska-Chan vs. Hopkins, Fridley (Home) @ Chaska High School
Dec 14 @ 5:00 pm – 5:00 pm
Type: nonconference Opponent: Chaska-Chan vs. Hopkins, Fridley
Wrestling: Varsity Tri vs Chaska-Chan vs. Hopkins, Fridley (Home) 5:00 pm
Wrestling: Varsity Tri vs Chaska-Chan vs. Hopkins, Fridley (Home) @ Chaska High School
Dec 14 @ 5:00 pm – 5:00 pm
Type: nonconference Opponent: Chaska-Chan vs. Hopkins, Fridley
15
Wrestling: JV Invitational vs White Bear Lake Area vs. Champlin Park, Cretin-Derham Hall, East Ridge, Hopkins, Mora, Stillwater, Chaska-Chan (Away) 9:00 am
Wrestling: JV Invitational vs White Bear Lake Area vs. Champlin Park, Cretin-Derham Hall, East Ridge, Hopkins, Mora, Stillwater, Chaska-Chan (Away) @ White Bear Lake Area High School
Dec 15 @ 9:00 am – 9:00 am
Type: nonconference Opponent: White Bear Lake Area vs. Champlin Park, Cretin-Derham Hall, East Ridge, Hopkins, Mora, Stillwater, Chaska-Chan Comments: First 7 teams to respond are in.Weigh in at 7:30
Dance Team: JV Meet vs Bl Kennedy (co-op w/JHS), Benilde – St. Margaret`s, Chanhassen, Chaska, Richfield, Robbinsdale Cooper (Away) 11:00 am
Dance Team: JV Meet vs Bl Kennedy (co-op w/JHS), Benilde – St. Margaret`s, Chanhassen, Chaska, Richfield, Robbinsdale Cooper (Away) @ Bloomington Kennedy Activities Center
Dec 15 @ 11:00 am – 11:00 am
Type: conference Opponent: Bl Kennedy (co-op w/JHS), Benilde – St. Margaret`s, Chanhassen, Chaska, Richfield, Robbinsdale Cooper Comments: Metro West Conference Championships
Dance Team: Varsity Meet vs Bl Kennedy (co-op w/JHS), Benilde – St. Margaret`s, Chanhassen, Chaska, Richfield, Robbinsdale Cooper (Away) 11:00 am
Dance Team: Varsity Meet vs Bl Kennedy (co-op w/JHS), Benilde – St. Margaret`s, Chanhassen, Chaska, Richfield, Robbinsdale Cooper (Away) @ Bloomington Kennedy Activities Center
Dec 15 @ 11:00 am – 11:00 am
Type: conference Opponent: Bl Kennedy (co-op w/JHS), Benilde – St. Margaret`s, Chanhassen, Chaska, Richfield, Robbinsdale Cooper Comments: Metro West Conference Championships
16
17
18
Hockey: Boys JV Game vs Buffalo (Away) 5:15 pm
Hockey: Boys JV Game vs Buffalo (Away) @ Buffalo Civic Center
Dec 18 @ 5:15 pm – 5:15 pm
Type: nonconference Opponent: Buffalo
Hockey: Boys Varsity Game vs Buffalo (Away) 7:00 pm
Hockey: Boys Varsity Game vs Buffalo (Away) @ Buffalo Civic Center
Dec 18 @ 7:00 pm – 7:00 pm
Type: nonconference Opponent: Buffalo
19
20
Wrestling: JV Quad vs Minnetonka vs. Orono, Chaska-Chan (Away) 5:00 pm
Wrestling: JV Quad vs Minnetonka vs. Orono, Chaska-Chan (Away) @ Minnetonka H.S.
Dec 20 @ 5:00 pm – 5:00 pm
Type: nonconference Opponent: Minnetonka vs. Orono, Chaska-Chan
Wrestling: Varsity Quad vs Minnetonka vs. Orono, Chaska-Chan (Away) 5:00 pm
Wrestling: Varsity Quad vs Minnetonka vs. Orono, Chaska-Chan (Away) @ Minnetonka H.S.
Dec 20 @ 5:00 pm – 5:00 pm
Type: nonconference Opponent: Minnetonka vs. Orono, Chaska-Chan
21
22
Hockey: Boys JV Game vs Minnetonka (Home) 5:00 pm
Hockey: Boys JV Game vs Minnetonka (Home) @ Chaska Community Center
Dec 22 @ 5:00 pm – 5:00 pm
Type: nonconference Opponent: Minnetonka
Hockey: Boys Varsity Game vs Minnetonka (Home) 7:00 pm
Hockey: Boys Varsity Game vs Minnetonka (Home) @ Chaska Community Center
Dec 22 @ 7:00 pm – 7:00 pm
Type: nonconference Opponent: Minnetonka
23
24
25
26
27
Hockey: Boys JV Tournament vs Eden Prairie (Away)
Hockey: Boys JV Tournament vs Eden Prairie (Away) @ Dakotah Ice Arena
Dec 27 all-day
Type: nonconference Opponent: Eden Prairie
Hockey: Boys Varsity Tournament vs Eden Prairie (Away) 12:00 pm
Hockey: Boys Varsity Tournament vs Eden Prairie (Away) @ Dakotah Ice Arena
Dec 27 @ 12:00 pm – 12:00 pm
Type: nonconference Opponent: Eden Prairie
29
Hockey: Boys JV Tournament vs Edina (Away)
Hockey: Boys JV Tournament vs Edina (Away) @ Dakotah Ice Arena
Dec 29 all-day
Type: nonconference Opponent: Edina
Hockey: Boys Varsity Tournament vs Edina (Away) 2:30 pm
Hockey: Boys Varsity Tournament vs Edina (Away) @ Dakotah Ice Arena
Dec 29 @ 2:30 pm – 2:30 pm
Type: nonconference Opponent: Edina
30
31