Jan
10
Thu
Wrestling: JV Match vs Chaska-Chan vs. Richfield (Home) @ Chaska High School
Jan 10 @ 6:00 pm – 6:00 pm

Type: conference Opponent: Chaska-Chan vs. Richfield

Jan
11
Fri
Wrestling: Varsity Game vs Waconia vs. Chaska-Chan, Eden Prairie, Litchfield (Away) @ Waconia High School
Jan 11 @ 5:00 pm – 10:00 pm

Type: nonconference Opponent: Waconia vs. Chaska-Chan, Eden Prairie, Litchfield

Jan
18
Fri
Wrestling: Varsity Invitational vs East Ridge vs. Austin, Apple Valley, Blaine, Burnsville, Chaska-Chan, Cretin-Derham Hall, Eagan, Mahtomedi, Menomonie, Milaca, Montgomery-Lonsdale Public Schools, Orono, Park, Rochester Century, Roseville Area, Somerset, South Saint Paul, St Thomas Academy, St. Michael-Albertville, St. Paul Harding, Tri-City, Unity, Waconia, Wayzata (Away) @ East Ridge High School
Jan 18 @ 5:00 pm – 5:00 pm

Type: nonconference Opponent: East Ridge vs. Austin, Apple Valley, Blaine, Burnsville, Chaska-Chan, Cretin-Derham Hall, Eagan, Mahtomedi, Menomonie, Milaca, Montgomery-Lonsdale Public Schools, Orono, Park, Rochester Century, Roseville Area, Somerset, South Saint Paul, St Thomas Academy, St. Michael-Albertville, St. Paul Harding, Tri-City, Unity, Waconia, Wayzata Comments: JV And Varsity Tournament. January 18 and 19, 2019. $425 entry fee, made out to East Ridge High School.

Jan
19
Sat
Wrestling: Varsity Invitational vs East Ridge vs. Austin, Apple Valley, Blaine, Burnsville, Chaska-Chan, Cretin-Derham Hall, Eagan, Mahtomedi, Milaca, Montgomery-Lonsdale Public Schools, Orono, Park, Rochester Century, Roseville Area, Somerset, South Saint Paul, St Thomas Academy, St. Michael-Albertville, St. Paul Harding, Tri-City, Unity, Waconia, Wayzata (Away) @ East Ridge High School
Jan 19 @ 9:00 am – 9:00 am

Type: nonconference Opponent: East Ridge vs. Austin, Apple Valley, Blaine, Burnsville, Chaska-Chan, Cretin-Derham Hall, Eagan, Mahtomedi, Milaca, Montgomery-Lonsdale Public Schools, Orono, Park, Rochester Century, Roseville Area, Somerset, South Saint Paul, St Thomas Academy, St. Michael-Albertville, St. Paul Harding, Tri-City, Unity, Waconia, Wayzata

Jan
24
Thu
Wrestling: JV Tri vs Benilde – St. Margaret`s vs. Chaska-Chan, Robbinsdale Cooper (Away) @ Benilde-St. Margaret's School
Jan 24 @ 5:00 pm – 5:00 pm

Type: conference Opponent: Benilde – St. Margaret`s vs. Chaska-Chan, Robbinsdale Cooper

Wrestling: Varsity Tri vs Benilde – St. Margaret`s vs. Chaska-Chan, Robbinsdale Cooper (Away) @ Benilde-St. Margaret's School
Jan 24 @ 5:00 pm – 5:00 pm

Type: conference Opponent: Benilde – St. Margaret`s vs. Chaska-Chan, Robbinsdale Cooper

Jan
31
Thu
Wrestling: JV Match vs Chaska-Chan vs. Bl Kennedy (co-op w/JHS) (Home) @ Chanhassen High School
Jan 31 @ 6:00 pm – 6:00 pm

Type: conference Opponent: Chaska-Chan vs. Bl Kennedy (co-op w/JHS)

Wrestling: Varsity Match vs Chaska-Chan vs. Bl Kennedy (co-op w/JHS) (Home) @ Chanhassen High School
Jan 31 @ 6:00 pm – 6:00 pm

Type: conference Opponent: Chaska-Chan vs. Bl Kennedy (co-op w/JHS)

Feb
7
Thu
Wrestling: Varsity Game vs Osseo, Chaska-Chan (Away) @ Osseo High School
Feb 7 @ 7:00 pm – 7:00 pm

Type: nonconference Opponent: Osseo, Chaska-Chan

Feb
9
Sat
Wrestling: JV Invitational vs Dassel-Cokato vs. Albany, Annandale Schools, Becker, Chaska-Chan, Delano, Glencoe-Silver Lake, Holdingford, Hutchinson, Litchfield, Mound Westonka, New London-Spicer, New Prague, Norwood Young America, Rockford Area, Sauk Centre, Shakopee, Waconia, Watertown-Mayer (Away) @ Dassel-Cokato High School
Feb 9 @ 10:30 am – 5:30 pm

Type: nonconference Opponent: Dassel-Cokato vs. Albany, Annandale Schools, Becker, Chaska-Chan, Delano, Glencoe-Silver Lake, Holdingford, Hutchinson, Litchfield, Mound Westonka, New London-Spicer, New Prague, Norwood Young America, Rockford Area, Sauk Centre, Shakopee, Waconia, Watertown-Mayer