Oct
2
Tue
Cross Country: Boys JV Invitational vs Academy of Holy Angels, Bloomington Jefferson, Bloomington Kennedy, Burnsville, Chanhassen, Eagan, Eastview, Eden Prairie, Edina, Henry Sibley, Hopkins, Lakeville South, Mankato West, Minneapolis Roosevelt, Minneapolis Washburn, Minnetonka, New Prague, Osseo, Prior Lake, Richfield, Robbinsdale Armstrong, Shakopee High School, St. Louis Park, Stillwater, Waconia (Home) @ Chaska Par 30
Oct 2 @ 3:00 pm – 3:00 pm

Type: nonconference Opponent: Academy of Holy Angels, Bloomington Jefferson, Bloomington Kennedy, Burnsville, Chanhassen, Eagan, Eastview, Eden Prairie, Edina, Henry Sibley, Hopkins, Lakeville South, Mankato West, Minneapolis Roosevelt, Minneapolis Washburn, Minnetonka, New Prague, Osseo, Prior Lake, Richfield, Robbinsdale Armstrong, Shakopee High School, St. Louis Park, Stillwater, Waconia Comments: Victoria Lions Invite

Cross Country: Boys Varsity Invitational vs Academy of Holy Angels, Bloomington Jefferson, Bloomington Kennedy, Burnsville, Chanhassen, Eagan, Eastview, Eden Prairie, Edina, Henry Sibley, Hopkins, Lakeville South, Mankato West, Minneapolis Roosevelt, Minneapolis Washburn, Minnetonka, New Prague, Osseo, Prior Lake, Richfield, Robbinsdale Armstrong, Shakopee High School, St. Louis Park, Stillwater, Waconia (Home) @ Chaska Par 30
Oct 2 @ 3:00 pm – 3:00 pm

Type: nonconference Opponent: Academy of Holy Angels, Bloomington Jefferson, Bloomington Kennedy, Burnsville, Chanhassen, Eagan, Eastview, Eden Prairie, Edina, Henry Sibley, Hopkins, Lakeville South, Mankato West, Minneapolis Roosevelt, Minneapolis Washburn, Minnetonka, New Prague, Osseo, Prior Lake, Richfield, Robbinsdale Armstrong, Shakopee High School, St. Louis Park, Stillwater, Waconia Comments: Victoria Lions Invite

Cross Country: Girls JV Invitational vs Academy of Holy Angels, Bloomington Jefferson, Bloomington Kennedy, Burnsville, Chanhassen, Eden Prairie, Edina, Henry Sibley, Hopkins, Lakeville South, Mankato West, Minneapolis Roosevelt, Minneapolis Washburn, Minnetonka, New Prague, Osseo, Prior Lake, Richfield, Robbinsdale Armstrong, Shakopee High School, St. Louis Park, Stillwater, Waconia (Home) @ Chaska Par 30
Oct 2 @ 3:00 pm – 3:00 pm

Type: nonconference Opponent: Academy of Holy Angels, Bloomington Jefferson, Bloomington Kennedy, Burnsville, Chanhassen, Eden Prairie, Edina, Henry Sibley, Hopkins, Lakeville South, Mankato West, Minneapolis Roosevelt, Minneapolis Washburn, Minnetonka, New Prague, Osseo, Prior Lake, Richfield, Robbinsdale Armstrong, Shakopee High School, St. Louis Park, Stillwater, Waconia Comments: Victoria Lions Invite

Cross Country: Girls Varsity Invitational vs Academy of Holy Angels, Bloomington Jefferson, Bloomington Kennedy, Burnsville, Chanhassen, Eden Prairie, Edina, Henry Sibley, Hopkins, Lakeville South, Mankato West, Minneapolis Roosevelt, Minneapolis Washburn, Minnetonka, New Prague, Osseo, Prior Lake, Richfield, Robbinsdale Armstrong, Shakopee High School, St. Louis Park, Stillwater, Waconia (Home) @ Chaska Par 30
Oct 2 @ 3:00 pm – 3:00 pm

Type: nonconference Opponent: Academy of Holy Angels, Bloomington Jefferson, Bloomington Kennedy, Burnsville, Chanhassen, Eden Prairie, Edina, Henry Sibley, Hopkins, Lakeville South, Mankato West, Minneapolis Roosevelt, Minneapolis Washburn, Minnetonka, New Prague, Osseo, Prior Lake, Richfield, Robbinsdale Armstrong, Shakopee High School, St. Louis Park, Stillwater, Waconia Comments: Victoria Lions Invite

Oct
16
Tue
Cross Country: Boys JV MW Conference Meet vs Bloomington Jefferson, Benilde – St. Margaret`s, Bloomington Kennedy, Chanhassen, Chaska, Richfield, Robbinsdale Cooper, St. Louis Park (Away) @ Hyland Greens
Oct 16 @ 3:00 pm – 3:00 pm

Type: conference Opponent: Bloomington Jefferson, Benilde – St. Margaret`s, Bloomington Kennedy, Chanhassen, Chaska, Richfield, Robbinsdale Cooper, St. Louis Park

Cross Country: Girls Varsity MW Conference Meet vs Bloomington Jefferson, Benilde – St. Margaret`s, Bloomington Kennedy, Chanhassen, Chaska, Richfield, Robbinsdale Cooper, St. Louis Park (Away) @ Hyland Greens
Oct 16 @ 3:30 pm – 3:30 pm

Type: conference Opponent: Bloomington Jefferson, Benilde – St. Margaret`s, Bloomington Kennedy, Chanhassen, Chaska, Richfield, Robbinsdale Cooper, St. Louis Park

Cross Country: Boys Varsity MW Conference Meet vs Bloomington Jefferson, Benilde – St. Margaret`s, Bloomington Kennedy, Chanhassen, Chaska, Richfield, Robbinsdale Cooper, St. Louis Park (Away) @ Hyland Greens
Oct 16 @ 4:00 pm – 4:00 pm

Type: conference Opponent: Bloomington Jefferson, Benilde – St. Margaret`s, Bloomington Kennedy, Chanhassen, Chaska, Richfield, Robbinsdale Cooper, St. Louis Park

Cross Country: Girls JV MW Conference Meet vs Bloomington Jefferson, Benilde – St. Margaret`s, Bloomington Kennedy, Chanhassen, Chaska, Richfield, Robbinsdale Cooper, St. Louis Park (Away) @ Hyland Greens
Oct 16 @ 4:30 pm – 4:30 pm

Type: conference Opponent: Bloomington Jefferson, Benilde – St. Margaret`s, Bloomington Kennedy, Chanhassen, Chaska, Richfield, Robbinsdale Cooper, St. Louis Park

Oct
22
Mon
Cross Country: Boys JV Invitational vs Armstrong, Elk River, Hopkins, Richfield, Edina, Minneapolis South, Eden Prairie, St. Thomas Academy, Providence Academy (MN), Chaska, Simley, Benilde-St. Margaret’s, Robbinsdale Cooper, Willmar Senior, Academy of Holy Angels, New Prague, Shakopee High School, Wayzata, Minnetonka, Hutchinson, Chanhassen, Minneapolis Southwest, Minneapolis Washburn, St. Croix Preparatory Academy, Bloomington Jefferson (Away) @ Bassett Creek Park
Oct 22 @ 4:00 pm – 4:00 pm

Type: nonconference Opponent: Armstrong, Elk River, Hopkins, Richfield, Edina, Minneapolis South, Eden Prairie, St. Thomas Academy, Providence Academy (MN), Chaska, Simley, Benilde-St. Margaret’s, Robbinsdale Cooper, Willmar Senior, Academy of Holy Angels, New Prague, Shakopee High School, Wayzata, Minnetonka, Hutchinson, Chanhassen, Minneapolis Southwest, Minneapolis Washburn, St. Croix Preparatory Academy, Bloomington Jefferson

Cross Country: Girls JV Invitational vs Armstrong, Elk River, Hopkins, Richfield, Edina, Minneapolis South, Eden Prairie, Providence Academy (MN), Chaska, Simley, Benilde-St. Margaret’s, Robbinsdale Cooper, Willmar Senior, Academy of Holy Angels, New Prague, Shakopee High School, Wayzata, Minnetonka, Hutchinson, Chanhassen, Minneapolis Southwest, Minneapolis Washburn, St. Croix Preparatory Academy, Bloomington Jefferson (Away) @ Bloomington Kennedy High School
Oct 22 @ 4:00 pm – 4:00 pm

Type: nonconference Opponent: Armstrong, Elk River, Hopkins, Richfield, Edina, Minneapolis South, Eden Prairie, Providence Academy (MN), Chaska, Simley, Benilde-St. Margaret’s, Robbinsdale Cooper, Willmar Senior, Academy of Holy Angels, New Prague, Shakopee High School, Wayzata, Minnetonka, Hutchinson, Chanhassen, Minneapolis Southwest, Minneapolis Washburn, St. Croix Preparatory Academy, Bloomington Jefferson