Oct
17
Wed
Football: Varsity Game vs Robbinsdale Armstrong (Away) @ Robbinsdale Armstrong High School
Oct 17 @ 7:00 pm – 7:00 pm

Type: nonconference Opponent: Robbinsdale Armstrong

Oct
22
Mon
Cross Country: Boys JV Invitational vs Armstrong, Elk River, Hopkins, Richfield, Edina, Minneapolis South, Eden Prairie, St. Thomas Academy, Providence Academy (MN), Chaska, Simley, Benilde-St. Margaret’s, Robbinsdale Cooper, Willmar Senior, Academy of Holy Angels, New Prague, Wayzata, Minnetonka, Hutchinson, Chanhassen, Minneapolis Southwest, Minneapolis Washburn, St. Croix Preparatory Academy, Bloomington Jefferson, Shakopee (Away) @ Bassett Creek Park
Oct 22 @ 4:00 pm – 4:00 pm

Type: nonconference Opponent: Armstrong, Elk River, Hopkins, Richfield, Edina, Minneapolis South, Eden Prairie, St. Thomas Academy, Providence Academy (MN), Chaska, Simley, Benilde-St. Margaret’s, Robbinsdale Cooper, Willmar Senior, Academy of Holy Angels, New Prague, Wayzata, Minnetonka, Hutchinson, Chanhassen, Minneapolis Southwest, Minneapolis Washburn, St. Croix Preparatory Academy, Bloomington Jefferson, Shakopee

Cross Country: Girls JV Invitational vs Armstrong, Elk River, Hopkins, Richfield, Edina, Minneapolis South, Eden Prairie, Providence Academy (MN), Chaska, Simley, Benilde-St. Margaret’s, Robbinsdale Cooper, Willmar Senior, Academy of Holy Angels, New Prague, Wayzata, Minnetonka, Hutchinson, Chanhassen, Minneapolis Southwest, Minneapolis Washburn, St. Croix Preparatory Academy, Bloomington Jefferson, Shakopee (Away) @ Bloomington Kennedy High School
Oct 22 @ 4:00 pm – 4:00 pm

Type: nonconference Opponent: Armstrong, Elk River, Hopkins, Richfield, Edina, Minneapolis South, Eden Prairie, Providence Academy (MN), Chaska, Simley, Benilde-St. Margaret’s, Robbinsdale Cooper, Willmar Senior, Academy of Holy Angels, New Prague, Wayzata, Minnetonka, Hutchinson, Chanhassen, Minneapolis Southwest, Minneapolis Washburn, St. Croix Preparatory Academy, Bloomington Jefferson, Shakopee

Oct
23
Tue
Football: Varsity Sections vs TBD (Home) @ TBA
Oct 23 @ 7:00 pm – 7:00 pm

Type: nonconference Opponent: TBD Comments: Section 2AAAAA Quarterfinals

Oct
25
Thu
Cross Country: Boys Varsity Sections vs TBD (Away) @ Gale Woods Farm-Minnetrista
Oct 25 all-day

Type: nonconference Opponent: TBD Comments: Section 2AA Championships

Cross Country: Girls Varsity Sections vs TBD (Away) @ Gale Woods Farm-Minnetrista
Oct 25 all-day

Type: nonconference Opponent: TBD Comments: Section 2AA Championships

Oct
27
Sat
Football: Varsity Sections vs TBD (Home) @ TBA
Oct 27 @ 3:00 pm – 3:00 pm

Type: nonconference Opponent: TBD Comments: Section 2AAAAA Semifinals

Nov
2
Fri
Football: Varsity Sections vs TBD (Home) @ TBA
Nov 2 @ 7:00 pm – 7:00 pm

Type: nonconference Opponent: TBD Comments: Section 2AAAAA Finals

Jan
3
Thu
Alpine Ski: Boys V/JV Meet vs Richfield, Benilde – St. Margaret`s, Bl Jefferson (co-op w/KHS), Chanhassen, Chaska (Away) @ Buck Hill Ski Area
Jan 3 @ 4:30 pm – 4:30 pm

Type: conference Opponent: Richfield, Benilde – St. Margaret`s, Bl Jefferson (co-op w/KHS), Chanhassen, Chaska

Alpine Ski: Girls V/JV Meet vs Richfield, Benilde – St. Margaret`s, Bl Jefferson (co-op w/KHS), Chanhassen, Chaska (Away) @ Buck Hill Ski Area
Jan 3 @ 4:30 pm – 4:30 pm

Type: conference Opponent: Richfield, Benilde – St. Margaret`s, Bl Jefferson (co-op w/KHS), Chanhassen, Chaska