Oct
17
Tue
Cross Country: Boys Varsity MW Conference Meet vs Bloomington Jefferson, Benilde – St. Margaret`s, Bloomington Kennedy, Chanhassen, Chaska, Richfield, Robbinsdale Cooper, St. Louis Park (Away) @ Hyland Greens
Oct 17 @ 4:00 pm – 4:00 pm

Type: conference Opponent: Bloomington Jefferson, Benilde – St. Margaret`s, Bloomington Kennedy, Chanhassen, Chaska, Richfield, Robbinsdale Cooper, St. Louis Park

Cross Country: Girls JV MW Conference Meet vs Bloomington Jefferson, Benilde – St. Margaret`s, Bloomington Kennedy, Chanhassen, Chaska, Richfield, Robbinsdale Cooper, St. Louis Park (Away) @ Hyland Greens
Oct 17 @ 4:30 pm – 4:30 pm

Type: conference Opponent: Bloomington Jefferson, Benilde – St. Margaret`s, Bloomington Kennedy, Chanhassen, Chaska, Richfield, Robbinsdale Cooper, St. Louis Park

Oct
23
Mon
Cross Country: Boys JV Invitational vs Armstrong, Elk River, Hopkins, Richfield, Edina, Minneapolis South, Eden Prairie, St. Thomas Academy, Providence Academy (MN), Chaska, Benilde-St. Margaret’s, Robbinsdale Cooper, Willmar Senior, Blake, Academy of Holy Angels, New Prague, Shakopee, Wayzata, Minnetonka, Hutchinson, Chanhassen, Minneapolis Southwest, Minneapolis Washburn, St. Croix Preparatory Academy, Bloomington Jefferson (Away) @ Bassett Creek Park
Oct 23 @ 4:00 pm – 4:00 pm

Type: nonconference Opponent: Armstrong, Elk River, Hopkins, Richfield, Edina, Minneapolis South, Eden Prairie, St. Thomas Academy, Providence Academy (MN), Chaska, Benilde-St. Margaret’s, Robbinsdale Cooper, Willmar Senior, Blake, Academy of Holy Angels, New Prague, Shakopee, Wayzata, Minnetonka, Hutchinson, Chanhassen, Minneapolis Southwest, Minneapolis Washburn, St. Croix Preparatory Academy, Bloomington Jefferson Comments: Lefty Wright Grade Level

Cross Country: Girls JV Invitational vs Armstrong, Elk River, Hopkins, Richfield, Edina, Minneapolis South, Eden Prairie, Providence Academy (MN), Chaska, Benilde-St. Margaret’s, Robbinsdale Cooper, Willmar Senior, Blake, Academy of Holy Angels, New Prague, Shakopee, Wayzata, Minnetonka, Hutchinson, Chanhassen, Minneapolis Southwest, Minneapolis Washburn, St. Croix Preparatory Academy, Bloomington Jefferson (Away) @ Bassett Creek Park
Oct 23 @ 4:00 pm – 4:00 pm

Type: nonconference Opponent: Armstrong, Elk River, Hopkins, Richfield, Edina, Minneapolis South, Eden Prairie, Providence Academy (MN), Chaska, Benilde-St. Margaret’s, Robbinsdale Cooper, Willmar Senior, Blake, Academy of Holy Angels, New Prague, Shakopee, Wayzata, Minnetonka, Hutchinson, Chanhassen, Minneapolis Southwest, Minneapolis Washburn, St. Croix Preparatory Academy, Bloomington Jefferson Comments: Left Wright Grade Level

Oct
26
Thu
Cross Country: Boys Varsity Sections vs TBD (Away) @ Gale Woods Farm-Minnetrista
Oct 26 @ 4:00 pm – 4:00 pm

Type: nonconference Opponent: TBD Comments: Section 2AA Championships

Cross Country: Girls Varsity Sections vs TBD (Away) @ Gale Woods Farm-Minnetrista
Oct 26 @ 4:45 pm – 4:45 pm

Type: nonconference Opponent: TBD Comments: Section 2AA Championships

Nov
4
Sat
Cross Country: Boys Varsity State Tournament vs TBD (Away) @ St. Olaf College
Nov 4 all-day

Type: nonconference Opponent: TBD Comments: Class AA State Championships

Cross Country: Girls Varsity State Tournament vs TBD (Away) @ St. Olaf College
Nov 4 all-day

Type: nonconference Opponent: TBD Comments: Class AA State Championship

Dec
7
Thu
Swimming & Diving: Boys Varsity Invitational vs Richfield vs. Benilde – St. Margaret`s, Bloomington Kennedy, Chaska-Chan, Robbinsdale Cooper, St. Louis Park, Bloomington Jefferson (Away) (Location Changed) @ Richfield Middle School
Dec 7 @ 6:00 pm – 6:00 pm

Type: conference Opponent: Richfield vs. Benilde – St. Margaret`s, Bloomington Kennedy, Chaska-Chan, Robbinsdale Cooper, St. Louis Park, Bloomington Jefferson Comments: Conference Relays

Dec
8
Fri
Swimming-Diving: Boys Varsity Meet vs Edina, Chaska-Chan (Away) @ South View Middle School
Dec 8 @ 4:00 pm – 4:00 pm

Type: nonconference Opponent: Edina, Chaska-Chan