Sep
25
Tue
All Conference Music Festival: N/A Festival vs Chanhassen, Benilde – St. Margaret`s, Bloomington Jefferson, Bloomington Kennedy, Chaska, Richfield, Robbinsdale Cooper, St. Louis Park (Away) @ Chanhassen High School
Sep 25 @ 8:00 am – 6:30 pm

Type: conference Opponent: Chanhassen, Benilde – St. Margaret`s, Bloomington Jefferson, Bloomington Kennedy, Chaska, Richfield, Robbinsdale Cooper, St. Louis Park

Cross Country: Boys Varsity Invitational vs Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde-St. Margaret’s, Blake, Bloomington Kennedy, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy, Owatonna, Patrick Henry, Richfield, Rochester Century, Shakopee, St. Louis Park, St. Paul Academy and Summit, St. Paul Humboldt, Totino-Grace, Washington Technology Magnet (Away) @ Hyland Greens
Sep 25 @ 4:25 pm – 4:25 pm

Type: nonconference Opponent: Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde-St. Margaret’s, Blake, Bloomington Kennedy, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy, Owatonna, Patrick Henry, Richfield, Rochester Century, Shakopee, St. Louis Park, St. Paul Academy and Summit, St. Paul Humboldt, Totino-Grace, Washington Technology Magnet Comments: Boys race time: Middle School- 3:40; JV-5:45; V-4:25Girls race time: Middle School- 4:00; JV 5:15; V-4:50Registration fee covers all fees for that gender.

Soccer: Boys JV Game vs Bloomington Kennedy (Away) @ Bloomington Kennedy High School
Sep 25 @ 4:30 pm – 4:30 pm

Type: conference Opponent: Bloomington Kennedy

Soccer: Boys Varsity Game vs Bloomington Kennedy (Away) @ Bloomington Kennedy High School
Sep 25 @ 4:45 pm – 4:45 pm

Type: conference Opponent: Bloomington Kennedy

Cross Country: Girls Varsity Invitational vs Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde – St. Margaret`s, Blake, Bloomington Kennedy, Breck, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Eastview, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy, Owatonna, Patrick Henry, Richfield, Shakopee, St. Louis Park, St. Paul Academy and Summit, St. Paul Humboldt, Totino-Grace, Washington Technology Magnet (Away) @ Hyland Greens
Sep 25 @ 4:50 pm – 4:50 pm

Type: nonconference Opponent: Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde – St. Margaret`s, Blake, Bloomington Kennedy, Breck, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Eastview, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy, Owatonna, Patrick Henry, Richfield, Shakopee, St. Louis Park, St. Paul Academy and Summit, St. Paul Humboldt, Totino-Grace, Washington Technology Magnet Comments: Boys race time: Middle School- 3:40; JV-5:45; V-4:25Girls race time: Middle School- 4:00; JV 5:15; V-4:50Registration fee covers all fees for that gender.

Cross Country: Boys JV Invitational vs Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde – St. Margaret`s, Blake, Bloomington Kennedy, Breck, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy, Owatonna, Patrick Henry, Richfield, Rochester Century, Saint Thomas Academy, Shakopee, St. Louis Park, St. Paul Academy and Summit, St. Paul Humboldt, Totino-Grace (Away) @ Hyland Greens
Sep 25 @ 5:15 pm – 5:15 pm

Type: nonconference Opponent: Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde – St. Margaret`s, Blake, Bloomington Kennedy, Breck, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy, Owatonna, Patrick Henry, Richfield, Rochester Century, Saint Thomas Academy, Shakopee, St. Louis Park, St. Paul Academy and Summit, St. Paul Humboldt, Totino-Grace

Cross Country: Girls JV Invitational vs Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde – St. Margaret`s, Blake, Bloomington Kennedy, Breck, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Eastview, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy, Owatonna, Patrick Henry, Richfield, Rochester Century, Shakopee, St. Louis Park, St. Paul Academy and Summit, St. Paul Humboldt, Totino-Grace (Away) @ Hyland Greens
Sep 25 @ 5:45 pm – 5:45 pm

Type: nonconference Opponent: Bloomington Jefferson, Academy of Holy Angels, Belle Plaine, Benilde – St. Margaret`s, Blake, Bloomington Kennedy, Breck, Burnsville, Chanhassen, Chaska, Cretin-Derham Hall, DeLaSalle, Eastview, Edina, Fridley, Heritage Christian Academy, Minnehaha Academy, Nova Classical Academy, Owatonna, Patrick Henry, Richfield, Rochester Century, Shakopee, St. Louis Park, St. Paul Academy and Summit, St. Paul Humboldt, Totino-Grace

Sep
27
Thu
Soccer: Boys JV Game vs Chanhassen (Home) @ Chaska Middle School East, Chaska Middle School West
Sep 27 @ 4:30 pm – 4:30 pm

Type: conference Opponent: Chanhassen

Soccer: Boys Varsity Game vs Chanhassen (Home) @ Chaska Middle School West, Chaska Middle School West
Sep 27 @ 7:00 pm – 7:00 pm

Type: conference Opponent: Chanhassen

Sep
28
Fri
Soccer: Boys 9A Game vs Chanhassen (Away) @ Bandimere Park
Sep 28 @ 4:30 pm – 4:30 pm

Type: conference Opponent: Chanhassen