Oct
18
Wed
Soccer-CI South: Varsity Bye vs (Away) @ Bye
Oct 18 @ 4:30 am – 6:30 pm

Type: conference Opponent:

Oct
23
Mon
Cross Country: Boys JV Invitational vs Armstrong, Elk River, Hopkins, Richfield, Edina, Minneapolis South, Eden Prairie, St. Thomas Academy, Providence Academy (MN), Chaska, Benilde-St. Margaret’s, Robbinsdale Cooper, Willmar Senior, Blake, Academy of Holy Angels, New Prague, Shakopee, Wayzata, Minnetonka, Hutchinson, Chanhassen, Minneapolis Southwest, Minneapolis Washburn, St. Croix Preparatory Academy, Bloomington Jefferson (Away) @ Bassett Creek Park
Oct 23 @ 4:00 pm – 4:00 pm

Type: nonconference Opponent: Armstrong, Elk River, Hopkins, Richfield, Edina, Minneapolis South, Eden Prairie, St. Thomas Academy, Providence Academy (MN), Chaska, Benilde-St. Margaret’s, Robbinsdale Cooper, Willmar Senior, Blake, Academy of Holy Angels, New Prague, Shakopee, Wayzata, Minnetonka, Hutchinson, Chanhassen, Minneapolis Southwest, Minneapolis Washburn, St. Croix Preparatory Academy, Bloomington Jefferson Comments: Lefty Wright Grade Level

Cross Country: Girls JV Invitational vs Armstrong, Elk River, Hopkins, Richfield, Edina, Minneapolis South, Eden Prairie, Providence Academy (MN), Chaska, Benilde-St. Margaret’s, Robbinsdale Cooper, Willmar Senior, Blake, Academy of Holy Angels, New Prague, Shakopee, Wayzata, Minnetonka, Hutchinson, Chanhassen, Minneapolis Southwest, Minneapolis Washburn, St. Croix Preparatory Academy, Bloomington Jefferson (Away) @ Bassett Creek Park
Oct 23 @ 4:00 pm – 4:00 pm

Type: nonconference Opponent: Armstrong, Elk River, Hopkins, Richfield, Edina, Minneapolis South, Eden Prairie, Providence Academy (MN), Chaska, Benilde-St. Margaret’s, Robbinsdale Cooper, Willmar Senior, Blake, Academy of Holy Angels, New Prague, Shakopee, Wayzata, Minnetonka, Hutchinson, Chanhassen, Minneapolis Southwest, Minneapolis Washburn, St. Croix Preparatory Academy, Bloomington Jefferson Comments: Left Wright Grade Level

Soccer-CI South: Varsity Game vs Burn/Farm/Lake (Away) @ Lakeville South High School
Oct 23 @ 4:30 pm – 6:30 pm

Type: conference Opponent: Burn/Farm/Lake

Oct
25
Wed
Soccer-CI South: Varsity Game vs Minneapolis Adapted (Home) @ Chan/Chaska/P Lake/Shak
Oct 25 @ 4:30 am – 6:30 pm

Type: conference Opponent: Minneapolis Adapted

Oct
26
Thu
Cross Country: Boys Varsity Sections vs TBD (Away) @ Gale Woods Farm-Minnetrista
Oct 26 @ 4:00 pm – 4:00 pm

Type: nonconference Opponent: TBD Comments: Section 2AA Championships

Cross Country: Girls Varsity Sections vs TBD (Away) @ Gale Woods Farm-Minnetrista
Oct 26 @ 4:45 pm – 4:45 pm

Type: nonconference Opponent: TBD Comments: Section 2AA Championships

Oct
30
Mon
Soccer-CI South: Varsity Game vs South Suburban-Adapted (Away) @ Bloomington Jefferson Activity Center
Oct 30 @ 4:30 pm – 6:30 pm

Type: conference Opponent: South Suburban-Adapted

Nov
4
Sat
Cross Country: Boys Varsity State Tournament vs TBD (Away) @ St. Olaf College
Nov 4 all-day

Type: nonconference Opponent: TBD Comments: Class AA State Championships

Cross Country: Girls Varsity State Tournament vs TBD (Away) @ St. Olaf College
Nov 4 all-day

Type: nonconference Opponent: TBD Comments: Class AA State Championship